Adwokaci zdominowali Rzeszów

W ubiegła sobotę odbyło się absolutorium w naszej szkole prawniczej. Liczba absolwentów prawa, którzy uzyskali wykształcenie wyższe przekracza ponad 100 osób. W nowo powstałej kancelarii prawnej zatrudnienie znajdzie spora liczba absolwentów, lecz sporo z nich planuje otworzyć również własna działalność gospodarczą.

Duże zarobki Adwokatów

adwokat w RzeszowieOd dawna wiadomo ze studia prawnicze to nie lada wyzwanie. Studia trwają minimum 5 lat, a trzeba doliczyć również czas poświęcony na robienie aplikacji i zdobywanie doświadczenia. Niemniej jednak jest to jedna z lepszych dróg, gdyż dobry adwokat w Rzeszowie może liczyć na pensje w wysokości nawet do 10 000 złotych. Żeby liczyć na takie zarobki trzeba niestety zainwestować kilka lat w edukację i rozwój w określonym kierunku prawniczym. Kariera w tym zawodzie również nie jest prost,a gdyż coraz więcej osób decyduje się na studia w tym kierunku. Liczba absolwentów prawa rośnie z roku na rok a rynek powoli staje się już przesycony. Po ukończeniu studiów, największa grupa nowych prawników kieruje się do Rzeszowa. Jest to rynek bardzo ubogi w tego typu usługi toteż, stanowi idealny początek dla każdego młodego i ambitnego prawnika. Na tym polu zdobędzie doświadczenie, co pozwoli mu w przyszłości konkurować  z najlepszymi w jego branży co w dzisiejszych czasach jest koniecznością.

Mamy nadzieję, że współpraca pomiędzy prawnikami a mieszkańcami Rzeszowa, będzie przebiegać w bardzo płynny sposób. Prawnicy pomogą miejscowej ludności w załatwieniu większej liczby formalności prawnej, a sami zdobędą potrzebne im doświadczenie w zawodzie. Czekamy na pierwsze efekty pracy naszych nowych adwokatów i zobaczymy jak długo owa współpraca będzie opłacalna dla obojga stron i jaki da to rozwój dla naszego regionu.