Akcesoria do crossfitu dookoła Ciebie

 

Crossfit to coraz częściej wybierany sport przez osoby, które chcą zdobyć taką siłę, która przyda się w codziennym życiu, a nie tylko na siłowni. Mówi się, że jest to bardzo kosztowna forma treningu. Na szczęście tak nie jest, ponieważ możesz sobie samemu urządzić miejsce do treningu za niecałe kilkaset złotych, które będzie Ci służyć przez wiele lat. A co kupić do ćwiczeń?

Niezbędne akcesoria do crossfitu

crossfit - niezbędne akcesoriaĆwiczenie na siłowni wyrabia siłę, która przydaje się podczas następnych treningów. W przypadku crossfitu uzyskana siła ma zastosowanie w prawdziwym życiu, dlatego coraz więcej ludzi wybiera ten sport. Aby ćwiczyć samemu u siebie w domu będziesz potrzebować gryfu prostego i trochę obciążenia. Jest to koszt około stu złotych, lecz nie martw się – to był największy wydatek, cała reszta rzeczy będzie o wiele tańsza. Spróbuj przerobić przedmioty wokół Ciebie na sprzęt do ćwiczeń. Jeżeli masz skąd wziąć starą oponę wykorzystaj ją do podnoszenia (jeżeli nie masz kupisz starą za kilka złotych na pobliskim złomie). Dobrym pomysłem jest napełnienie worków lub dużych butelek piaskiem lub ziemią. Stanowi to tanią alternatywę ciężarów. Poszukaj w pobliżu rury lub gałęzi, która będzie służyć Ci jako drążek do podciągania. Na takim czymś wyrobisz każdy mięsień od pasa w górę – plecy, brzuch, klatka piersiowa, kark, bicepsy, tricepsy, przedramiona. Jeśli chodzi o crossfit – niezbędne akcesoria są obok Ciebie. Do treningu nóg wykorzystaj mocną drabinę. Wchodź na nią z ciężarem na plecach lub barkach. Trening skuteczny w stu procentach.

Samemu kombinuj co możesz przekształcić do ćwiczeń w Twoim otoczeniu. Znalezienie takich rzeczy jest możliwe zarówno w domu jak i w mieszkaniu. Trening może być niedrogi, a skuteczny, trzeba tylko chcieć. Trud i poświęcenie okaże się ważniejsze niż pieniądze wydawane na karnety lub drogie wyposażenie. Pamiętaj o tym, a osiągniesz sukces.