Akcesoria do oczek wodnych

Ogród to przede wszystkim piękne kwiaty i ozdobne krzewy. Jednak wiele osób uważa, że to za mało i dlatego postanawiają inwestować w oczka wodne. Obecność takich małych akwenów w naszych ogrodach sprawia, że stwarzamy świetne warunki do hodowli małych ryb ozdobnych oraz przede wszystkim tych gatunków roślin, które wymagają bliskości wody.

Pompy do stawów i oczek wodnych

pompa do oczka wodnegoOczka wodne w ogrodach jeszcze bardziej dodają uroku tym miejscom. Odpoczynek w ogrodzie, przed spokojna taflą oczka wodnego jest bardzo przyjemnie spędzonym czasem. Niemniej jednak żeby cieszyć się takim oczkiem to konieczne jest włożenie w to sporej ilości naszej pracy. Nakład pracy związany jest przede wszystkim z samym wykopaniem dołów ale nie jest to wszystko o co musimy zadbać. Woda w naszym oczku nie może być wodą zupełnie stojącą. Jeśli bowiem do tego doprowadzimy to po prostu zacznie nam się ta woda psuć co będzie skutkowało pojawieniem się glonów. Musimy więc zadbać o to by woda w naszym oczku była w ciągłym ruchu. Zapewnić nam to może pompa do oczka wodnego. Urządzenia te zasilane są najczęściej napięciem wynoszącym 12V więc możliwe jest nawet zasilanie takich pomp przy użyciu akumulatorów. Bardzo często możemy spotkać się z tym, że w sprzedaży dostępne są pompy solarne. Zasada ich działania niczym nie różni się od tradycyjnych pomp a różnica polega jedynie na tym, że nasza pompa solarna zasilana jest promieniami słonecznymi.

Ogólnie rzecz biorąc pompa w oczku wodnym pełni bardzo ważną funkcję. Należy jednak pamiętać o tym, że pompa to nie wszystko bowiem koniecznie trzeba jeszcze zaopatrzyć się w specjalne filtry. Dodatkowo jeśli chcemy w naszym oczku wodnym hodować jakieś rybki czy inne organizmy wodne to warto zapewnić im wodę tak bardzo czystą jak to możliwe.