Budowa wymarzonego drewnianego tarasu

Kilka lat temu kupiłem małą działkę rekreacyjną wraz z przytulnym w pełni wyposażonym drewnianym domkiem. Nie posiadał on jednak tarasu o którym zawsze marzyłem. Nic nie stało na przeszkodzie, żeby sobie taki taras dobudować wystarczyło tylko odłożyć odpowiednią sumę pieniędzy oraz zaopatrzyć się we wszystkie niezbędne materiały do budowy.

Wkręty odpowiednie do wybudowania tarasu

mocne wkręty tarasowePieniądze odkładałem uczciwie przez cały rok tak aby w momencie rozpoczęcia sezonu działkowego rozpocząć budowę tarasu i całe wakacje móc z niego korzystać. Zanim zacząłem budowę postanowiłem skonsultować się z moim wujkiem, który ma doświadczenie w tego typu budowach. Powiedział mi, że na sto procent muszę zaopatrzyć się w mocne wkręty tarasowe, które będą odpowiedzialne za stabilizowanie i utrzymywanie całej konstrukcji. Ważnym zadaniem było też kupienie odpowiedniego drewna musiały to być deski odpowiedniej grubości oraz pokryte specjalną warstwą wodoodporną. Wkręty tarasowe występują w bardzo wielu wariantach rozmiarów dzięki czemu w najbardziej narażonych na uszkodzenia miejscach tarasu można je wzmocnić dodatkowymi większymi wkrętami, które wzmocnią całą konstrukcję. Tego typu wkręty zaleca stosować się przy budowie każdego elementu tarasu. Wyprodukowane są ze stali nierdzewnej dzięki czemu odporne są na korozję która pojawia się bardzo często na innych wkrętach. Montaż takich wkrętów jest bardzo prosty i odbywa się przy pomocy najzwyklejszej wkrętarki akumulatorowej. Dobry wkręt tarasowy powinien posiadać gwint dociągający czyli taki który ściągnie do siebie dokręcone elementy i nie pozwoli się im poluzować. Ważnym elementem jest również łeb wkręta musi być tak uformowany aby posiadał specjalny frez który wejdzie w drewno dzięki czemu nie będzie wystawać.

Podsumowując jeśli zdecydujemy się na budowę tarasu drewnianego musimy pamiętać aby zaopatrzyć się w odpowiednie materiały niezbędne do jego budowy. Bez ich zastosowania taras może być niestabilny co spowoduje jego usterki i konieczne będzie przeprowadzanie naprawy. Użycie odpowiednich materiałów sprawi, że taras będzie nam długo służyć