Charakterystyka dywanu kamiennego

Dziś ciekawy temat, mianowicie pokażę Wam jakie możliwości dają kamienne dywany. Ich charakterystyczną cechą jest odporność na wszelkie warunki atmosferyczne, niedogodne pogody, upał, deszcz czy mróz. To ich ogromna zaleta, która pozwoli nam przez długi czas cieszyć się pięknym wyglądem dywanu kamiennego.

Możliwości wykonania kamiennego dywanu

posadzki żywiczne wrocławW kilku słowach o tym, jak właściwie aplikować posadzki dekoracyjne z Wrocławia. Na samym początku należy odpowiednio przygotować powierzchnię, nie może być na niej pęknięć ani kurzu i zabrudzeń. Kolejno należy powierzchnię zagruntować, po kilku lub kilkunastu godzinach nakłada się kolejno warstwy: spadkową i wyrównującą. Kolejno nakładana jest warstwa hydroizolacyjna i wtedy możemy przystapić do zakładania posadzki, dywanu kamiennego. Dzięki takiemu postępowaniu dywan kamienny na pewno będzie przez długi czas świetnie speniał swoje zadania. Obecnie istnieje wręcz nieograniczona ilość kombinacji, wzorów i projektów dywanów, możemy sami wymyślić jak chcemy, aby wyglądał dywan. To co jest dużą zaletą takiego rozwiązania to duża uniwersalność, ponieważ kamienny dywan może być zastosowany zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz, świetnie się sprawdzi na balkonach, tarasach, schodach czy podjazdach. Dywan dzięki swojej strukturze i wykorzystaniu kruszywa marmurowego ma właściwości antypoślizgowe, więc jest bezpieczny. Dodatkowo dywan wykonuje się również z żywicy epoksydowej lub poliuretanowej. Jeżeli chodzi o kolorystykę, to trzeba przyznać, że jest ona bardzo bogata.

Możemy wybierać pomiędzy odcieniami pięknych, eleganckich szarości, ciepłych brązowych barw czy intrygujących złotych odcieni. Dla bardziej odważnych i ekstrawaganckich osób są dostępne kolory czerwone i niebieskie, z których można wykonać ciekawą i nowoczesną aplikację. Pamiętajcie o tym, aby posadzka, dywan kamienny ładnie komponował się ze stylem domu, czy kolorem elewacji lub ogrodzenia. 

Informacje pochodzą z http://www.posadzki-dekoracyjne.pl