Co powinno znaleźć się w hotelu z kompleksem spa?

 

Dzisiejsze ekskluzywne hotele by przyciągnąć klientów powinny nie tylko charakteryzować się eleganckim i nowoczesnym wyglądem, ale także wysokimi standardami. Zdecydowanie każdy nocleg tego typu powinien mieć kompleks spa, w którym musi znajdować się podstawowe wyposażenie.

Przede wszystkim sauny

nowoczesne saunyW żadnym spa zdecydowanie nie może zabraknąć basenu, a jak basenu to i sauny. Jest to najlepsze miejsce do relaksu dla klientów. Sauna ma bardzo pozytywny wpływ na organizm, w związku z czym coraz więcej osób, przekonuje się do wypoczynku w ten sposób. W większości ekskluzywnych hoteli dostępne są sauny fińskie, chociaż coraz częściej wypierane są one przez nowoczesne sauny infrared, które zamiast pieca jako źródło grzania stosują promienniki podczerwone. Dodatkowe jako jedyne sprzyjają w odchudzaniu, w związku z tym większość klientów zdecydowanie bardziej będzie ceniło sobie nową technologię. Sam basen i sauna jednak nie wystarczą, dobrze gdy w przestrzeni basenowej znajdują się także takie wyposażenie jak jacuzzi czy zjeżdżalnia. Również dobrze widziane są gabinety masaży oraz kosmetyczne, w których można poddać się kąpieli błotnej, czy skorzystać z możliwości nałożenia różnego typu maseczek. Wiele osób chętnie korzysta także z solarium, dlatego dobrze by i to znalazło się w ekskluzywnym hotelu z kompleksem spa. Nieodłącznym elementem basenów w krajach egzotycznych jest bar przy basenie. Również i w polskim ekskluzywnym hotelu bar przy basenie powinien się znaleźć.

Ekskluzywne hotele to nie tylko kompleks spa, należy również pamiętać by dostarczyć gościom rozrywki. Niektórzy inwestorzy decydują się na połączenie z hotelem szkoły jazdy konnej, inni by na terenie ośrodka wybudować pole golfowe, jeszcze inni inwestują w kasyno. Zdecydowanie element rozrywkowy to także ważna część ekskluzywnego hotelu.