Co warto wiedzieć przed kupnem nieruchomości?

Kupowanie nieruchomości wiąże się z ogromnym stresem. Czasem jest tak, że jeszcze nie mamy pieniędzy, a dosłownie wszystko nam się podoba. Gdy jednak już je mamy, brak ofert, które by nas interesowały. Warto jednak podchodzić do kupna nieruchomości na chłodno i analizować wiele aspektów.

Nieruchomość – co musisz o niej wiedzieć?

nieruchomości w SzczecinieOczywiście na początek cena. Musimy wiedzieć ile dokładnie kosztuje i zorientować się, czy jest jakaś możliwość zejścia z ceny. Jeśli tak, warto nieco targować cenę, by wyszło najkorzystniej. Oczywiście musimy znać wszelkie dane techniczne. Wiedzieć gdzie są liczniki, w jakim stanie są różne instalacje i czego możemy się po nich spodziewać. Wybierajmy takie mieszkania, które nie mają z instalacjami żadnych problemów. Musimy bowiem pamiętać o tym, że instalacje są bardzo kosztowne, a wymiana ich pracochłonna. Warto bardzo dokładnie rozejrzeć się po mieszkaniu. Powinno zostać sprawdzone, czy nie ma w nim przykładowo wilgoci. Jeśli jest, możemy mieć z nią w przyszłości spore kłopoty. Oczywiście podstawą jest sprawdzenie również, czy żadne robactwo nie mieszka w danej nieruchomości. Nieodłącznym elementem jest również sprawdzenie stanu prawnego. Niekiedy słyszy się o tym, że ktoś sprzedał nieruchomość z lokatorem lub bezprawnie. Może nam się wydawać, że nas to nie dotyczy, ale tak naprawdę może taka sytuacja spotkać każdego z nas. Piękne możemy przykładowo nabyć nieruchomości w Szczecinie, który jest zadbanym i prężnie rozwijającym się miastem.

Jak widać kupno nieruchomości to skomplikowana sprawa. Warto na początku wypisać sobie rzeczy, które koniecznie trzeba sprawdzić. Wówczas nie zapomnimy o niczym, co mogłoby zaważyć na naszym przedsięwzięciu. My natomiast odhaczając kolejne pozycji będziemy mieć pewność, że dokonujemy dobrego zakupu.