Co wiemy na temat poliwęglanu

Poliwęglan jest materiałem, który ma szerokie zastosowanie i jest bardzo popularnym tworzywem w różnych dziedzinach przemysłu. Tworzywo o doskonałych właściwościach, z sukcesem zastępujące szkło, pozwala na przykład architektom tworzyć i realizować niesamowite projekty. Co powoduje, że tak chętnie wykorzystujemy ten materiał?

Niezwykłe właściwości poliwęglanu komorowego 

solidny poliwęglan komorowy 16mmPoliwęglan ma doskonałe  właściwości, które pozwalają wykorzystywać go do budowy na przykład różnych ścianek, przegród czy  zadaszeń w różnych formach- prostych, łukowych, skośnych i tak dalej.  Stosuje się go do budowy zadaszeń hal sportowych, do tworzenia zimowych ogrodów czy nawet wiat przystankowych i tak dalej. Najcześciej wykorzystywany solidny poliwęglan komorowy 16mm to tworzywo bardzo lekkie, a przy tym niezwykle wytrzymałe. Łączy w sobie najwyższej parametry wytrzymałościowe, izolacyjne oraz optyczne, a jego lekkość pozwala na łatwy montaż. Poliwęglan kanalikowy utrzymuje tolerancje na wahania temperatur, nawet w przedziale od minus czterdziestu  do plus pięćdziesięciu stopni celsjusza. Budynki z niego wykonane są trwałe i trudne do zniszczenia przez długie lata. Do tworzenia płyt poliwęglanowych stosuje się najnowsze technologie. To dzięki nim udało się tak dopracować to tworzywo sztuczne, aby stało się prawie idealnym substytutem szkła. Poza idealną przezroczystością różni się bowiem od niego całkowicie. 

Poiliwęglan, dzięki swoim niesamowitym właściwościom, pozwala na zastosowanie go w wielu dziedzinach przemysłu czy w architekturze. Często nawet nie wiemy, że na przykład przystanki są wykonane z tego tworzywa. Jego bardzo przydatną cechą jest elastyczność, pozwalające na formowanie z niego różnorodnych kształtów, na przykład półokrągłych zadaszeń.