Czy mikrodermabrazja jest dla mnie?

Mikrodermabrazja jest zabiegiem, który pozwoli nam uporać się z zanieczyszczoną skórą. Dzięki wykonaniu mikrodermabrazji, zyskamy gładką skórę i pozbędziemy się wszelkich niedoskonałości. Jeśli chodzi o mikrodermabrazję, to istnieje kilka jej odmian. Konkretny rodzaj zabiegu powinna pomóc nam dobrać kosmetyczka.

Jaką mikrodermabrazję wykonać?

mikrodermabrazja bielskoRodzaj konkretnej mikrodermabrazji uzależniony będzie głównie od tego, z jakimi problemami się borykamy. Bardzo często wybieranym rodzajem mikrodermabrazji jest diamentowa mikrodermabrazja. Podczas tego zabiegu, naskórek złuszczany jest za pomocą głowicy diamentowej. Kolejnym rodzajem jest mikrodermabrazja korundowa. Wtedy naskórek ścierany jest głowicą, pokrytą kryształkami korundu, czyli tak naprawdę tlenku glinu. Bardzo delikatną odmianą jest z kolei mikrodermabrazja tlenowa. W tym wypadku złuszczanie odbywa się za pomocą tlenu oraz soli fizjologicznej. Jeśli zastanawiamy się nad wykonaniem mikrodermabrazji, musimy pamiętać, że wykonuje się go w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym lub gabinecie medycyny estetycznej. Jak przebiega sam zabieg? Na samym początku należy dokładnie oczyścić oraz odtłuścić skórę, którą zamierzamy poddać zabiegowi. Kolejnym etapem jest przykładanie głowicy do konkretnych elementów skóry. Skóra ta jest przez tę głowicę zasysana, aby ułatwić oczyszczanie. Ważne jest, aby skóra po zabiegu została nawilżona. W kolejnych dniach powinnyśmy o nią szczególnie dbać. Ważne jest, że skóry po zabiegu mikrodermabrazji nie wolno wystawiać na słońce. Jeśli naszym marzeniem jest mikrodermabrazja Bielsko to miejscowość, w której możemy ją wykonać.

Mikrodermabrazja to świetny zabieg, który doskonale oczyści naszą skórę. Dzięki niemu pozbędziemy się różnego rodzaju zanieczyszczeń i poprawimy jej wygląd. Zapamiętajmy jednak, że skóra po takim zabiegu wymaga specjalnego traktowania i powinnyśmy chronić ją przed działaniem promieni słonecznych.