Czy warto kupić maszynę do szycia overlock?

Jeśli opanowałaś już umiejętność szycia i masz ambicje na bardziej skomplikowane kreacje, na pewno marzysz o maszynie do szycia overlock. Jej funkcjonalność pozwoli Ci zaoszczędzić pracy i wykonać wiele działań, którym twoja domowa maszyna do szycia nie podoła.

Zaawansowane zastosowanie maszyny do szycia overlock

maszyna do szycia overlockPrzede wszystkim maszyna do szycia overlock pozwala na szycie elastycznych materiałów jak dzianina, bez efektu pękających nitek po naciągnięciu materiału. Dodatkowo overlok ze względu na system noży umieszczonych obok stopki przytrzymującej materiał przycina brzeg materiału jednocześnie wykonując zabezpieczający i estetyczny ścieg. Po przeszyciu pozostaje tylko niezbędny margines materiału bez nitek i zrolowań, co daje bardzo dobry efekt wizualny. Maszyna do szycia overlock to także możliwość wykonania tak zwanego ściegu rolującego (tak zwanej mereżki) na obrzeżach delikatnych i cienkich tkanin, z jakich produkowane są letnie sukienki. Posiadaczka owerloka może też wykonać szew płaski flatlock idealny do wykończenia brzegu skracanego ubrania. Wyższe modele maszyn do szycia overlock pozwalają na wykorzystanie szwu 2-nitkowego, który jest niezbędny do bezpiecznych przeszyć na wyjątkowo cienkich materiałach, na których tradycyjny, 3-nitkowy szew staje się problematyczny. Natomiast w urządzeniach 5-nitkowych bezproblemowe staje się jednoczesne zszywanie oraz obrzucanie brzegu większych forma jak na przykład poszwy na pościel. 

Tak więc maszyna do szycia overlock daje większe możliwości przy krótszym czasie wykonania zadania. Jeśli wciąż masz wątpliwości, czy warto inwestować w tego typu urządzenie, zajrzyj do własnej szafy. Maszyna do szycia z overlockiem to narzędzie bez którego nie sposób wyobrazić sobie naszych ubrań.