Czy warto prowadzić wirtualne biuro?

Pomysłów na własny biznes jest wiele, choć jak wiadomo, nie tak łatwo obecnie wpaść na ten przynoszący duże dochody. Można produkować, sprzedawać i świadczyć usługi. W przypadku tych ostatnich jest wiele możliwości, a jedną z nich stanowi prowadzenie wirtualnego biura. Czym jest wyżej wspomniane, jak na nim zarabiać i czy to się w ogóle opłaca? Odpowiedź znajduje się poniżej.

Wirtualne biuro – pomysł na biznes

wirtualne biuro krakówPo pierwsze należy wyjaśnić, czym tak naprawdę jest wirtualne biuro Kraków. Otóż to nic innego, jak lokal w biurowcu lub innym budynku usługowym, w którym siedzibę ma wiele różnorodnych przedsiębiorstw. Co ważne, nie stacjonują one w nim na co dzień, a jedynie raz na jakiś czas ich przedstawiciele pojawiają się po odbiór korespondencji lub korzystając z dostępności do sali konferencyjnej, umawiają się na spotkania z kontrahentami lub klientami. Aby móc prowadzić takie biuro należy wynająć lokal i na podstawie umów zawartych z rozmaitymi firmami użyczać im adres, pod którym rejestrują one swoją działalność.  W tego typu biurze powinna być zatrudniona osoba obsługująca sekretariat, ponieważ będzie ona zobowiązana do odbioru korespondencji kierowanej do wszystkich przedsiębiorstw zarejestrowanych pod adresem biura. Czasami będzie konieczne jej zeskanowanie i przesłanie pod wskazany adres e-mail lub gromadzenie i przekazanie przedstawicielowi firmy, który co jakiś czas będzie po nią przychodził.

Podsumowując – ze względu na to, jak wiele osób wykonuje obecnie, tak zwane, wolne zawody, prowadzenie wirtualnego biura jest niezwykle opłacalne. Umowy z klientami mogą opiewać na różne kwoty uzależnione od zakresu świadczonych dla nich usług. Minimalne opłaty za korzystanie z takich usług wynoszą kilkadziesiąt złotych miesięcznie, a mogą nawet i kilkaset złotych.