Dlaczego warto kupić klatkę kannelową?

Jeszcze do niedawna mało osób słyszało o czymś takim, jak klatka kannelowa. Większość osób bowiem utożsamia klatkę dla psów z czymś bezdusznym podczas, gdy w rzeczywistości nie służy ona do zamykania w niej psa lecz jest dla niego czymś w rodzaju własnego pokoju. Klatki potrafią być niezawodne w sytuacjach stresowych, ale i też w życiu codziennym naszego czworonoga.

Czym są klatki kannelowe?

klatka dla psa do domuKażdy, kto miał psa doskonale wie, że lubią się one chować w podobny sposób, jak koty. O ile miauczący towarzysze lubują się w pudełkach oraz wszelkich ciemnych zakątkach naszego mieszkania, jak chociażby niedomknięta szafa, tak psy wybierają miejsca pod stołem, pod krzesłami lub, jeśli psiak jest malutki, często chowa się pod szafą. Takie zachowanie wynika z faktu, że pies szuka po prostu swojego miejsca w domu i tak jak dla kotów kupujemy z tego powodu domki lub inne zakryte legowiska, tak w przypadku psa kupuje się klatkę. Klatka dla psa do domu ma mu służyć nie jako miejsce kary, a po prostu jego własny pokój. Jest to nic innego, jak legowisko dla naszego psiaka z tą różnicą, że obudowane. Taką klatkę stawiamy w miejscu w którym najczęściej przebywamy w domu, aby nasz pies czuł się jeszcze bardziej bezpieczny, bo właśnie taka klatka daje naszemu psu przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa. Stanowi ona dla niego miejsce w którym pies może odprężyć się i wypocząć.

Kiedy widzimy, że nasz pies wchodzi do klatki wówczas warto zostawić go w spokoju. Jest to dla nas jasna informacja, że w danym momencie nasz czworonożny przyjaciel nie ma ochoty na zabawy oraz kontakt i chce pobyć sam. Klatki kannelowe są niezwykle przydatne zwłaszcza, gdy mamy w domu dzieci, które jak wiemy uwielbiają bawić się ze zwierzętami i nie zawsze rozumieją, że zwierzak może nie mieć w tym momencie na to ochoty.