Dlaczego warto kupić owijkę na kierownicę?

 

Wszyscy rowerzyści którzy kochają regularnie jeździć na swoich rowerach powinni zadbać o odpowiednie wyposażenie. Podstawą wyposażenia jest oczywiście strój, czyli należyta odzież, która dobrze sprawdzi się podczas intensywnego treningu. Kolejną sprawą jest wyposażenia naszego roweru. Co powinniśmy dokupić do swojego roweru żeby treningi przebiegały jeszcze sprawniej?

Specjalne owijki na kierownicę do roweru

owijka na kierownicęKażdy rowerzysta podczas jeżdżenia na swoim rowerze jest narażone na pocenie się. Dokuczliwy pot nie spływa jednak tylko z czoła, a bardzo często podczas intensywnej jazdy dochodzi do tego, że zaczynają pocić się nam ręce. Spocone ręce nie ułatwiają treningu, a nawet niekiedy mogą doprowadzić do ześliźnięcia ręki z kierownicy. Pomóc może specjalna owijka na kierownicę, która znacznie lepiej poprawi nasz uchwyt. Kierownica będzie lepiej trzymać się w naszych dłoniach, a trening będzie przebiegał znacznie sprawniej. Każdy rowerzysta który kocha sporty rowerowe z pewnością doceni taki pomocny gadżet do swojego roweru. Specjalne owijki można kupić w najróżniejszych kolorach. Bez najmniejszych problemów dopasujemy odpowiedni kolor do swojego roweru. Często też można kupić takie owijki, które posiadają specjalne wzory. Co jeszcze warto dokupić do swojego roweru, by jeszcze bardziej ułatwić swoje codzienne treningi?

Rowerzyści ceniący sobie komfort podczas jazdy, z pewnością docenią wygodne siedzenie w swoim jednośladzie. Wybierając się do najbliższego sklepu rowerowego warto zadbać o to, by oprócz specjalnej owijki dokupić do swojego roweru również podkładkę na siedzenie. Taka wygodna gumowa podkładka na siedzenie w naszym rowerze znacząco wpłynie na komfort podczas długich i często męczących dystansów przemierzanych każdego dnia.