Dlaczego warto mieć jacuzzi ogrodowe?

Jako dziecko marzyłam o dużym domu z ogrodem – tak to już jest, kiedy dzieciństwo spędza się na wielkim blokowisku. Teraz o domu marzyć nie muszę, bo go mam, ale myśli moje coraz częściej kierują się w stronę uzupełnienia ogrodu o wyjątkowe miejsce – jacuzzi.

Zalety jacuzzi ogrodowego

jacuzzi ogrodoweMarzy mi się uzupełnienie ogrodu w stylu angielskim o raczej mało angielskie rozwiązanie. Niewielka altanka a w niej jacuzzi ogrodowe, wszystko wykończone drewnem, z nastrojowym oświetleniem i odpowiednimi dekoracjami. W naszych warunkach klimatycznych może się to wydawać mocno sezonowym pomysłem, ale ponieważ jacuzzi może mieć podgrzewaną wodę, to nawet mrozy mu nie straszne jeżeli tylko poprawnie je zainstalujemy i zabezpieczymy. Rozważam także jakiś sposób zamykania altany, by w razie potrzeby mieć nieco więcej prywatności dla bliskich. Jakie są zalety takiego jacuzzi? Przede wszystkim masaże wodne, na które nigdzie nie trzeba chodzić ani się zapisywać – we własnej, prywatnej wannie, w otoczeniu natury. Możliwość regulacji ich intensywności, a także wyłączenia, kiedy przestaną nam odpowiadać i posiedzenia w ciepłej, odprężającej kąpieli. Co więcej – nieograniczony relaks, może z kieliszkiem ulubionego napoju w ręku i najbliższą osobą tuż obok. Świetną opcją jest także możliwość zorganizowania wyjątkowego przyjęcia w ogrodzie, z główną atrakcją dla wybranych. 

Wyposażenie ogrodu w jacuzzi może wydawać się pomysłem tylko dla bogatych, ale wcale nie musi tak być. Koszt inwestycji można podzielić, przygotowując najpierw miejsce i instalacje, a dopiero potem zakupując odpowiedni sprzęt – można też wziąć go na raty, jeżeli nie dysponujemy większą gotówką na raz. Warto zaczarować swój ogród w taki sposób, by kojarzył się nam nie tylko z pracami ogrodowymi.