Dlaczego warto pić aloe vera?

Pod tajemniczym określeniem aloe vera kryje się aloes zwyczajny – najpowszechniejsza odmiana tej nietypowej byliny. Aż w 96% składa się z wody, dzięki czemu tworzy w swoich liściach miąższ o niezwykłych właściwościach. To właśnie z tego miąższu powstaje napój, którego spożywanie wpływa pozytywnie na cały organizm.

Napój z aloe vera – płynne zdrowie

aloe vera do piciaSok z aloesu zwyczajnego posiada bardzo charakterystyczny smak – jest on delikatnie gorzki. Nie ma jednak zastrzeżeń, by rozrobić go w niedużej ilości wody. Powstały roztwór nie straci swoich dobroczynnych właściwości. Aloe vera do picia zalecana jest przede wszystkim osobom, które na długo chciałyby zachować młody, piękny wygląd. Zawarte w tej roślinie przeciwutleniacze zwalczają wolne rodniki, które odpowiadają nie tylko za starzenie organizmu, ale także utratę jędrności skóry. Picie aloesu zalecane jest także przy regularnych niestrawnościach. Z racji tego, że neutralizuje on pH żołądka, pomaga przywrócić jego normalne funkcjonowanie po zjedzeniu czegoś wyjątkowo ciężkiego. Po aloes sięgnąć mogą także cukrzycy. Zawarte w tej roślinie związki chemiczne pomagają regulować metabolizm cukru. Dzięki temu, skoki jego stężenia we krwi są mniej gwałtowne. Sok z aloesu wskazany jest także przy otyłości – nie tylko zapobiega miażdżycy serca, ale także wspomaga utratę wagi. Eliminuje zły cholesterol, a tym samym wspomaga metabolizm i szybsze trawienie spożytych posiłków. Dodatkowo, aloes wspomaga odporność.

Aloes to nie tylko składnik wielu kosmetyków. Można również stosować go wewnętrznie, co przynosi ulgę w codziennych dolegliwościach. A jeżeli nie przypasował ci charakterystyczny smak aloe vera, możesz sięgnąć po napoje, które zawierają jego niewielki dodatek. Zachowują one jego dobroczynne właściwości.