Dlaczego zdecydowałam się na plafon?

Z pewnością każdy z nas chociaż raz w swoim życiu miał do czynienia z remontem. Jedni lubią projektować wnętrze w którym mieszkają samodzielnie, inni zaś decydują się oddać swoje cztery ściany w ręce projektanta. Osobiście jestem typem majsterkowicza i uwielbiam sama wybierać poszczególne elementy wystroju.

Dlaczego zdecydowałam się na plafon w moim mieszkaniu?

Na samym początku warto zazplafonynaczyć, że osobista aranżacja wnętrza wymaga dużej ilości wolnego czasu. Pozwólcie, że udzielę Wam kilku wskazówek. Jeśli macie ochotę samodzielnie składać meble polecam zestaw majsterkowicza, w którego skład wchodzi kilka rodzajów wkrętaków, bo nigdy nie wiadomo, który będzie potrzebny oraz porządny młotek. Ponadto w tej sytuacji niezbędna jest instrukcja –  bez tego elementu nie ma szans na powodzenie. Dobierając poszczególne elementy trzeba myśleć przede wszystkim czy będą one pasować do całokształtu oraz czy będą funkcjonalne. Jakiś czas temu zapragnęłam mieć piękny kryształowy żyrandol. Niestety po zamontowaniu okazało się, że jest on zbyt duży i nie da się otworzyć drzwi, dlatego też warto najpierw przemyśleć swój zakup. Mój wiązał się tylko z kolejną wizytą w sklepie i wymianą. W małych wnętrzach takich jak mój korytarz, gdzie oświetlenie musi znajdować się tuż pod sufitem świetnie sprawdzą się plafony. Szeroki wybór można znaleźć niemalże w każdym sklepie budowlanym, a efekt jaki dają jest naprawdę ciekawy i przede wszystkim nowoczesny. W moim przypadku postawiłam na plafon sufitowy, który stanowi główne źródło światła w pomieszczeniu. Dzięki niemu udało mi się otrzymać efekt subtelnego oświetlenia. Plafon można z powodzeniem zastosować również jako dodatkowe źródło światła np. w salonie. Wówczas warto wybrać plafon ścienny i umieścić go w wybranym przez siebie miejscu, uzyskując efekt punktowego doświetlenia.

Jak widać plafony można z powodzeniem stosować na różne sposoby. Są idealnym rozwiązaniem do małych oraz dużych pomieszczeń zarówno w wersji sufitowej jak i ściennej. Mogą stanowić główne źródło światła ale także efektowny dodatek do wnętrza.