Dom ze strychem a izolacja pianka?

izolacja pianka?

Nasz stary strych jest pełen tajemnic. Te tajemnice, to zawartość, jaką on posiada. Wszystko się do niego składuje, a potem nie wiemy co w nim jest. Nikt nie ma czasu go posprzątać.

Izolacja pianką była potrzebna

izolacja pianka?Nawet jak były wykonywane izolacje natryskowe, to tylko wszystko zasłoniliśmy foliami, i nie przyglądaliśmy się, co jest wewnątrz. Ciotka mówiła, że u niej się przydała izolacja poddasza pianką, i wtedy zadzwoniliśmy po jej fachowców, by zajęli się również naszym strychem. Nie trzeba było się do tego wielce przygotowywać. Taka izolacja pianką, to chwila, i problem z głowy. Stwierdziliśmy jednak, że w końcu musimy zacząć porządkować to, co tam się znajduje. Samo ocieplanie pianką nie sprawy, że strych się oczyści. Weszłam tam z moją siostrą. Zaopatrzone byłyśmy w miotełki do kurzu, i miski z wodą z płynem. Zaczęłyśmy wycierać kurze. Musiałyśmy szeroko pootwierać okna, bo byśmy się tam podusiły. Na chwilę musiałam wyjść, bo dostałam takiego kaszlu, że myślałam, że nie wytrzymam. Z godzinę zajęło nam same oczyszczanie wszystkiego z kurzu. Później zmywanie szafek, które również zabrało nam dużo czasu. Dzięki temu znalazłam starą toaletkę, którą sobie odrestauruję, i postawię w pokoju. Trzeba będzie ją tylko ładnie pomalować. Siostra znalazła z kolei swoje stare wrotki, które podaruje swojej córce. Schody zaczęły się dopiero przy usuwaniu niepotrzebnych śmieci. Było tego od groma, aż dziwne, że podłoga się nie zarwała, od tylu ciężkich rupieci. Wszystko co było niepotrzebne, lądowało tam. Nie wiem czemu tego nie wyrzucaliśmy. Niepotrzebnie tylko zagracało przestrzeń. Wyniosłyśmy parę wielkich worków na śmieci zapełnionych po brzegi. Chociaż kurz nie będzie się miał na czym zbierać. Później, jak już wszystko wyniosłyśmy do śmietników, to jeszcze raz zmyłyśmy podłogę, i zastanowiłyśmy się, co dalej zrobić.

Można przecież tu wstawić jakieś łóżko, i zrobić pokój gościnny. Tak, to każdy zawsze śpi w przedpokoju, a tak, to goście będą mieli więcej prywatności. I zamontowałyśmy firanki, łóżko, i piękny pokoik gotowy.