Domy pomocy społecznej – jakie są w Łodzi?

Dom Pomocy Społecznej w okolicach Łodzi został wpisany do rejestru ośrodków zapewniających całodobową opiekę nad osoby niepełnosprawne, przewlekle chore lub starsze. Ten dom przeznaczony jest dla wielu mieszkańców, dla których przygotowano jednoosobowe, dwuosobowe i trzyosobowe, które posiadają łóżko, szafy, stoły, krzesła, fotele i stoliki nocne.

Czym zajmuje się dom opieki?

dom spokojnej starości łódzkiePokoje posiadają łazienki przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. W budynku i jego otoczeniu nie ma barier architektonicznych, natomiast ten dom spokojnej starości łódzkie uważa za najbardziej przychylne osobom niepełnosprawnym. Dodatkowo wyposażony jest w nowoczesny system radiofonii z syrenami i systemem przeciwpożarowym. Pensjonat zapewnia wszystkie usługi niezbędne dla swoich mieszkańców i są to podstawowe usługi domowe i posiłki pięć razy dziennie, zgodnie z zaleceniem lekarza, który również zamieszkuje dom starców łódzkie ośrodki pełną również funkcję opiekuńczą – zapewniającą całodobową opiekę, opiekę pielęgniarską i opiekę społeczną. W zakresie są tez usługi dodatkowe takie, jak terapia zajęciowa, zajęcia kulturalne i wycieczki. Dzięki temu o wiele łatwiejsza jest opieka nad osobami starszymi Łódź jest dużym miastem, po którym można spacerować z podopiecznymi. Również bibliotekę posiada dom starców Łódź ma wiele bibliotek, ale w samym domu opieki jest na tyle dużo książek, że każdy pacjent znajdzie coś dla siebie. W domu opieki stosuje się arteterapię, terapię muzyczną czy działalność teatralną. Wszystkie domy opieki łódzkie są dobrze dopasowane do potrzeb starszych lub niepełnosprawnych ludzi.  Stosuje się tu także terapię w pokoju relaksacyjnym opartą na udziale mieszkańców i innych uczestników w zabawach manipulacyjnych, tematycznych i dydaktycznych,

Dom opieki z łódzkiego zapewnia kompleksową opiekę i rehabilitację. Pensjonat jest w pełni wyposażony pod kątem rehabilitacji i posiada sprzęt do elektroterapii, terapię polem magnetycznym, która zmniejsza ból, a jednocześnie przyspiesza gojenie i regenerację tkanek i terapię laserową.

Najnowsze informacje na http://www.villapeonia.pl