Dowiedziałem się o cewnikach urologicznych dla mężczyzn

 

Miałem ostatnio pecha. Złamałem kość biodrową. Niestety zostałem uziemiony w łóżku. Na szczęście pracuję zdalnie, więc nie musiałem przynajmniej brać zwolnienia lekarskiego. Trochę obawiałem się jednak, jak to teraz będzie z załatwianiem potrzeb fizjologicznych. Lekarz uświadomił mi jednak, że jeśli zdecyduje się na specjalny cewnik nie będę miał z tym problemu.

Cewniki urologiczne są bardzo różne

cewnik urologicznyDo tej pory cewnik urologiczny kojarzył mi się bardziej z kobiecymi problemami. Nie miałem pojęcia, że cewniki moczowe zakłada się również mężczyzną. Do tej pory zdrowie się mnie trzymało, dlatego nie interesowałem się takimi tematami. Lekarz uświadomił mi, że jest coś takiego jak cewnik urologiczny zewnętrzny. Korzystanie z takiego cewnika nie wymaga wprowadzenia specjalnej rurki do przewodu moczowego, jak to jest w przypadku cewnika wewnętrznego. Takie cewniki zewnętrzne są dedykowane szczególnie panom. Po jego założeniu na narząd zostaje on przyklejony specjalnym klejem, który zapobiega przesuwaniu się bądź zsunięciu cewnika. Jest on wykonany z przezroczystego materiału. Przez taki cewnik urologiczny mocz jest odprowadzany bezpośrednio do zbiornika. Jego założenie jest bezbolesne, a stosowanie nawet przez dłuższy czas nie przynosi skutków ubocznych. Było to dla mnie istotne, bo kiedyś słyszałem, że po stosowaniu cewnika pewna pani miała problemy z bezpośrednim oddawaniem moczu.

Lekarz uspokoił mnie jednak, że takie powikłania zdarzają się niezwykle rzadko, w dodatku tylko przy stosowaniu cewników wewnętrznych, a o takim w moim przypadku nie było mowy. Od razu po rozmowie z lekarzem zgodziłem się na założenie cewnika. Rzeczywiście jego założenie trwało dosłownie chwilę i nie miałem żadnych problemów ani dolegliwości z tym związanych.