Działanie lecznicze wąkroty azjatyckiej

Zdecydowanie w naturalnej medycynie indyjskiej czyli w Ajurwedze liście wąkroty azjatyckiej odgrywają ogromną rolę. Mają zastosowanie w przypadku wielu dolegliwości. Nic wiec dziwnego, że można je dostać w formie tabletek i spożywać w wyznaczonej ilości. Cena zależy od firmy farmaceutycznej lecz waha się w przedziale 15-150 złotych.

Zastosowanie polecanej wąkroty azjatyckiej

gotu kolaW Ajurwedze gotu kola ma zastosowanie przede wszystkim w leczeniu niepokoju oraz stanów depresyjnych. Ponad to wykazuje właściwości poprawiające pamięć oraz koncentrację. Kolejną chorobą, z która doskonale sobie radzi ta naturalna obrona to łuszczyca i wiele innych chorób skóry. Oczywiście nie trzeba szukać tej roślinki bo można kupić odpowiednie suplementy w aptece. Najczęściej farmaceuci polecają ją w celu poprawy pracy i funkcjonowanie układu krążenia. Dostępne suplementy diety w aptekach, które zawierają gotu kola są bezpieczne także dla kobiet, które zażywają inne środki hormonalne np. antykoncepcję. Ponadto mogą je stosować wegetarianie i weganie. Producenci tych tabletek zalecają spożywanie dwóch kapsułek dziennie po czym w opakowaniu jest około 60 szt. czyli na miesiąc kuracji. W sprzedaży oprócz kapsułek mamy także dostępne pocięte liście oraz formą proszku. Dwóch ostatnich możemy wykonać napar lub zaparzyć i robić okłady miejscowe.

Wszystkie suplementy diety trzeba przyjmować z głową. Oczywiście na opakowaniach takich suplementów zawsze jest sposób dawkowania. Jednakże jeśli nie jesteśmy pewni co do tego co powinniśmy, a czego nie możemy stosować powinniśmy zasięgać opinii lekarza lub farmaceuty. Bardzo znana wąkrota azjatycka jest często stosowana. Farmaceuci polecają ją dostosowania przy problemach chorób układu krążenia oraz chorób skóry.