Ekologiczne i tanie klimatyzatory ewaporacyjne

Wentylatory wyparne zwane ewaporacyjnymi coraz częściej znajdują zastosowanie na dużych, wielopowierzchniowych miejscach. Dzięki powłoce celulozowej dają gwarancję czystego i nawilżonego powietrza. Każdy konsument korzystający z nich będzie zadowolony, jak i jego zdrowie. Dzięki swojej wszechstronności zastosowania mogą być instalowane w wielu miejscach.

Pomieszczenia wentylowane klimatyzatorami ewaporacyjnymi

klimatyzatory ewaporacyjneKlimatyzatory te, znalazły zastosowanie na tak dużych powierzchniach ze względu na sposób ich pracy. Powłoka celulozowa pochłania gorące powietrze i oddaje zimne. dzięki czynnikowi jakim jest woda. Poprzez w ten sposób skonstruowany system chłodzący klimatyzatory ewaporacyjne są ekologiczne i stosunkowo tanie. Ponadto ich koszty utrzymania i eksploatacji są niskie, co jest dla nich kolejną zaletą. Ten system wentylacyjno-klimatyzacyjny pracuje w 100% nawet przy dostępie powietrza z zewnątrz. Jest to przewyższająca zaleta ponad klimatyzatory tradycyjne, dlatego producenci i właściciele miejsc wielkopowierzchniowych chętnie stosują ten system. Klimatyzatory ewaporacyjne zużywają tylko 20% energii, w przeciwieństwie do klimatyzatorów tradycyjnych. Wynika to z faktu, że klimatyzatory wyparne nie potrzebują dodatkowej energii elektrycznej, a nawet przy wysokich temperaturach potrafią się dopasować i dać taką samą , odpowiednią dla nas temperaturę do pomieszczenia, jak w przypadku zdecydowanie niższej temperatury. Jest to przewyższająca zaleta dla osób przebywających w pomieszczeniach schładzanych przez nie. Odpowiednia temperatura i przede wszystkim nawilżone powietrze jest przewagą dla konwencjonalnych wentylatorów. Wentylatory znalazły zastosowanie na dużych halach przemysłowych, dużych magazynach, warsztatach samochodowych, wielopowierzchniowych pracowniach z dużą ilością elektroniki, dużych sklepach, miejscach, gdzie drzwi bardzo często są otwierane, gdzie potrzebna jest wentylacja z zewnątrz i wymiana powietrza na świeże.

Wobec tego system chłodzący jakim są klimatyzatory ewaporacyjne doskonale sprawdzi się tego typu pomieszczeniach dając komfort i wygodę użytkowania, stawiając na ekologię, tanią eksploatację i serwis systemu. W czasach, gdzie ekologia powinna być zjawiskiem znanym i wykorzystywanym przez każdego człowieka te klimatyzatory świetnie spełnią swoją funkcję.