Floating jako technika relaksacyjna

W dzisiejszym świecie jesteśmy narażeni na bardzo dużo bodźców, które mogą wywoływać u nas stres. Z tego też powodu bardzo popularne stały się miejsca, w których możemy się odprężyć i zrelaksować. Z tego też powodu zaczęto wynajdować coraz to więcej różnych technik relaksacyjnych, które mogą zredukować stres.

Czy floating działa odprężająco?

floating rzeszówJedną z bardziej nowatorskich metod relaksu i odprężenia nie jest wcale medytacja, ale floating. Na czym polega ta metoda relaksu? Decydując się na skorzystanie z tej techniki udajemy się w specjalne miejsce, w którym znajduje się kapsuła, w której możemy poddać się tej technice. W praktyce zanurzamy się w bardzo słonej wodzie, która ma głębokość około trzydziestu centymetrów oraz temperaturę około trzydziestu sześciu stopni Celsjusza. Dzięki dużemu zasoleniu unosimy się na jej powierzchni. Sprawia to uczucie relaksu i odprężenia. Ponadto w wielu kapsułach do floatingu możemy cieszyć się cichą płynącą z głośników muzyką relaksacyjną. Sprawia to dodatkowe wrażenie odprężenia. Jeśli chodzi o floating rzeszów ma nam do zaoferowania wiele miejsc, w których możemy oddać się tej technice relaksu. Wiele miejsc, w których możliwe jest skorzystanie z tego typu relaksu oferuje swoiste abonamenty. Daje to możliwość zarezerwowania od kilku do kilkunastu sesji. W takim wypadku cena za jedną sesję jest znacznie niższa, niż gdybyśmy zdecydowali się na kupno pojedynczych sesji.

W związku z tym warto jest udać się na pierwszy seans, aby sprawdzić, czy odpowiada nam ta technika relaksu. Jeżeli stwierdzimy, że działa ona na nas w sposób dobry możemy zapisać się po pierwszej wizycie na kolejną sesję lub wykupić abonament. Dzięki temu zaoszczędzimy sporo pieniędzy. Z tego też powodu miejsca, w których możemy skorzystać z tej techniki relaksu działają nawet w weekendy.