Ile kosztuje wypożyczenie samochodu na lotnisku?

Większości kierowców wydaje się, że wynajęcie samochodu to kosztowne przedsięwzięcie. Takie myślenie zakorzeniło się w nas dwie dekady temu, kiedy w naszym kraju zaczęły działać pierwsze duże wypożyczalnie samochodowe. Potem pojawiły się firmy działające na skalę kraju a także firmy międzynarodowe. Wynajem aut stale tanieje, ponieważ konkurencja w tej branży jest coraz większa.

Profesjonalne wypożyczalnie są coraz tańsze

profesjonalna wypożyczalnia samochodów - Lotnisko PyrzowiceW całym kraju działa całe mnóstwo samochodowych wypożyczalni. Jednak za najbardziej profesjonalne można z całą pewnością uznać te, które należą do międzynarodowych koncernów. Takie wypożyczalnie można najczęściej znaleźć na lotniskach. W Polsce jest kilkanaście portów lotniczych obsługujących loty międzynarodowe. Na każdym z lotnisk działa przynajmniej jedna profesjonalna wypożyczalnia samochodów – Lotnisko Pyrzowice jest tutaj świetnym przykładem, bo w jego obrębie działa aż kilka takich wypożyczalni. Na lotnisku można wypożyczyć każdy rodzaj samochodu, a skorzystanie z usług takich wypożyczalni z roku na rok kosztuje coraz mniej. Jest to z całą pewnością zasługą tego, że w tej branży jest naprawdę duża konkurencja. Wypożyczalnie na lotniskach konkurują z tymi, które mieszczą się przy głównych arteriach komunikacyjnych prowadzących do portów lotniczych. Dlatego właśnie lotniskowe wypożyczalnie muszą zaoferować klientom takie same ceny jak wypożyczalnie położone w ich pobliżu.

Dobrej jakości samochód w lotniskowej wypożyczalni kosztuje już od kilkudziesięciu złotych za jedną dobę. To naprawdę niewiele biorąc pod uwagę gigantyczne koszty prowadzenia takich wypożyczalni. Muszą one jednak konkurować cenowo z firmami wynajmującymi samochody w pobliżu portów lotniczych. W przeciwnym wypadku przylatujący skorzystają z konkurencji poza lotniskiem.