Jak właściwie wykonać wrapping?

Ostatnio bardzo popularna stała się metoda zwana wrappingiem, czy zmiana koloru samochodu dzięki zaaplikowaniu na jego karoserię specjalnej folii. Jest to metoda znacznie tańsza niż lakierowanie i przede wszystkim – w pełni odwracalna. Aby móc wykonać wrapping samodzielnie, potrzebny nam będzie odpowiedni sprzęt.

Jaką rakle do folii wybrać?

rakla do klejenia foliiOd kilku lat coraz większą popularność zdobywa metoda zwana wrappingiem, polegająca na zmianie koloru samochodu poprzez naklejanie na jego karoserię specjalnej folii. Popularność tej metody wynika z faktu, ze jest ona w pełni odwracalna i przede wszystkim  – znacznie tańsza niż lakierowanie całego samochodu. Można ją również wykonać samodzielnie, ale do tego będzie nam potrzebny specjalny sprzęt, taki jak rakla do klejenia folii. Jest to nieco przypominający kształtem łopatkę niewielkich rozmiarów element, który służy do wygładzania nałożonej folii lub tapety  i do usuwania znajdujących się pod nią pęcherzyków powietrza i wody. Kupując odpowiednią rakle trzeba pamiętać o tym, ze powinna być ona dostosowana ściśle do rodzaju powierzchni, na którą naklejamy folię. Przykładowo, jeśli chodzi o karoserię samochodu, musimy kupować rakle zakończoną miękką końcówką, na przykład  z filcu. W innym przypadku bardzo możliwe jest, ze dotkliwe zarysujemy lakier samochodu. W przypadku innych powierzchni, na przykład mebli czy ścian, nie musimy aż tak bardzo zwracać uwagi na to, jak zakończona jest rakla. Należy jednak pamiętać, ze rakla nie jest elementem o uniwersalnym zastosowaniu.

Wrapping staje się coraz bardziej popularną metodą zmiany koloru samochodów. Wynika to z faktu, ze jest to metoda w pełni odwracalna i znacznie tańsza niż lakierowanie. Należy jednak pamiętać, że do prawidłowego przeprowadzenia wrappingu konieczne jest posiadanie odpowiedniego sprzętu.