Jak zaprojektować wizytówkę idealną?

W każdej dziedzinie naszego życia zazwyczaj dążymy do perfekcji, o ile tylko się da – a przynajmniej powinniśmy. Dlatego projektując wizytówki dla naszej firmy musimy przyłożyć się do tego zadania i wybrać taki wzór, który będzie idealnie odzwierciedlał cały sens istnienia i działania naszej firmy.

Czy istnieje wizytówka idealna?

wizytówki - wzoryTutaj można liczyć na odrobinę pocieszenia – oczywiście, że tak. Każdy ma jednak swoje preferencje, swój gust i wyczucie estetyki. To, co spodoba się jednemu, niekoniecznie przypadnie do gustu drugiemu. Nie powinniśmy jednak myśleć wyłącznie o tym, że mamy stworzyć coś wybitnego – wystarczy dobry pomysł i koncepcja, aby powstało coś absolutnie wyjątkowego, niepowtarzalnego i praktycznego zarazem. Niezwykle ważny jest rozmiar wizytówki – wzory natomiast mogą być naprawdę różne. Zależy tylko i wyłącznie od nas, na co ostatecznie się zdecydujemy. Wizytówka musi być mała, ale jednocześnie nie zbytnio, by nie zagubiła się gdzieś i nie pozostała niezauważona. Jej kolorystyka powinna być stonowana, z jakimś mocniejszym akcentem, który dobrze zapadnie w pamięć temu, kto chociaż przez chwilę ją ujrzy. Musi być unikalna, czyli kojarzyć się wyłącznie z naszą firmą i żadną inną. Poza tym, nie zapominajmy o odpowiednim doborze czcionki. Za mała utrudni odczytanie, za duża będzie wyglądać nieelegancko i nieprofesjonalnie. Krój czcionki także powinien być bardziej skromny, w przeciwnym razie bardziej skupimy się wzrokowo na wyglądzie czcionki niż na treści wizytówki.

Nie ma jednego i w stu procentach skutecznego przepisu na to, jak powinna ona wyglądać. Dlatego właśnie zaprojektowanie idealnej wizytówki jest zasadniczo dosyć trudnym zadaniem. Z pomocą właściwej osoby na właściwym miejscu wszystko jednak będzie prostsze.