Jak zarządzać wynajmem?

Od kilkudziesięciu dobrych lat zajmują się wynajmowaniem mieszkań. Z początku dostałam w spadku kilka mieszkań w mieście Kraków w województwie małopolskim po mojej babci. Po pewnym czasie, dzięki zyskowi z wynajmu zakupiłam kilka kolejnych nowych mieszkać.

Zajmowanie się i zarządzane wynajmowanymi mieszkaniami

zarządzanie wynajmemPrzy jednym mieszkaniu, które proponujemy na wynajem, nie ma większych problemów. Jendka jeśli mamy ich kilka, a nawet kilkadziesiąt nie jesteśmy w stanie samodzielnie nimi zarządzać. Wiadomo jest tam dużo zmienny. Takie mieszkania zazwyczaj znajdują się na innych osiedlach, a nawet w innych miastach, co skutecznie utrudnia zarządzanie nimi. Dodatkowo często zmienia się początkowy plan co do na przykład wysokości czynszu, czy opłat śmieciowych (w ostatnich latach opłaca śmieciowa została dwukrotnie podwyższona). Aby lepiej gospodarować moimi mieszkaniami, postanowiłam powierzyć większość spraw w ręce technologii. A mianowicie zamówiłam stworzenie specjalnego programu komputerowego dopasowanego do moich potrzeb. Program ten miał nazywać się – zarządzanie wynajmem. Prace nad stworzeniem dla mnie programu trwały około dwóch miesięcy, powierzyłam to zadanie najlepszej informatycznej firmie. W programie miały znajdować się podstawowe opłaty, związane z mieszkaniami, a także wysokość wynajmu dla poszczególnych mieszkań. Wysokość opłat miała się sama aktualizować, co było bardzo pomocne. Dodatkowo najemcy dostawali automatyczne powiadomienie na maila o zbliżających się podwyżkach – ułatwiało to komunikację.

Myślę, że cyfryzacja jest dość znaczącą w naszych czasach. W przypadku bardzo dynamicznych rynków, jakim niewątpliwie jest rynek nieruchomości szczególnie jest nam pomocna. Co ważne, w dobie koronawirusa najemcy zmieniają się bardzo ciężko, program pomaga nad tym zapanować.