Jak znalazłam pracę w Krakowie?

Mówi się, że w naszym kraju nie ma pracy. Jestem jednak doskonałym przykładem na to, że tak nie jest. Trzeba jedynie wiedzieć gdzie szukać, oraz mieć w sobie chęci do tego, aby pracę podjąć. Pracę możemy znaleźć w każdym mieście, aczkolwiek im większe ono jest, tym oczywiście będzie nam łatwiej.

Kraków pozwolił mi znaleźć pracę

praca w krakowieZe względu na spore problemy rodzinne jakie miałam w przeszłości, niestety nie posiadam wykształcenia wyższego, a tym samym matury. Nie udało mi się ukończyć nawet liceum. Do niedawna sądziłam, że nigdy nie znajdę dobrej pracy, dopóki nie pójdę do szkoły, jednak szkoły dla dorosłych w moim mieście były bardzo drogie, co z kolei tworzyło zamknięte koło. W pewnym momencie mój chłopak zapragnął studiować na drugim końcu Polski i poprosił, abym wyjechała wraz z nim. Zapewniał mnie, że z pewnością znajdę pracę w tak wielkim mieście, jakim jest Kraków. Zgodziłam się i niemal z dnia na dzień opuściłam swoją rodzinę, przyjaciół, by zacząć nowe życie w Krakowie. Mój chłopak miał odłożone pieniądze dlatego mogliśmy sobie pozwolić na wynajem małego mieszkania. Ja tymczasem zajęłam się poszukiwaniem pracy w Krakowie. Z początku traciłam wiarę w siebie, bowiem wiele firm odmawiało przyjęcia mnie do pracy, jednak pewnego dnia szczęście się do mnie uśmiechnęło i dostałam pracę w pobliskim sklepie zoologicznym. Pod okiem właściciela szkoliłam się kilka miesięcy, aż wreszcie mogłam samodzielnie stać na stanowisku. Nowa praca dodatkowa w Krakowie, jaką udało mi się znaleźć przyniosła mi naprawdę wiele radości. Kocham zwierzęta, a sklep ten obfitował nie tylko w papugi i chomik, ale również dzikie gady, którymi mogłam się opiekować! Kiedy tylko ukończyłam niezbędny staż zostałam zatrudniona na stałe i to w dodatku z naprawdę wysokim wynagrodzeniem, którego nigdy nie uzyskałabym w moim rodzinnym mieście!

Praca w Krakowie pozwoliła stanąć mi na nogi i uwierzyć w swoje możliwości. Teraz, dzięki temu, że tak świetnie zarabiam mogę pozwolić sobie na powrót do szkoły. Poza tym stać mnie również na dołożenie się do rachunków, na jedzenie oraz na swoje własne zachcianki. Dzięki pracy w Krakowie udało mi się również odłożyć pieniądze, aby móc wyjechać razem z chłopakiem na wakacje!