Jak zwiększyć możliwości naszej kamerki gopro?

 

Posiadanie samej kamerki gopro nie pozwala jeszcze na wygodne i w pełni satysfakcjonujące wykorzystanie jej potencjału. Jeśli chcemy nakręcić filmik podczas aktywności sportowej, nie będziemy przecież trzymać kamerki w dłoni przez cały czas. Potrzebujemy paru istotnych dodatków, aby móc korzystać z gopro i nie chodzi jedynie o ochronną obudowę i uchwyt mocujący.

Najlepsze gadżety do gopro

akcesoria do goproNajważniejszy jest pasek, do którego możemy przytwierdzić kamerkę i przyczepić ją do tułowia. Wtedy obiektyw mamy przed sobą i możemy filmować wszystko, co pojawia się przed nami. Jest to przydatne w czasie biegu. W sportach, które wymagają noszenia kasku, lepszy będzie uchwyt mocowany na skorupie hełmu. Dotyczy to jazdy na rowerze, nart zimowych jak i wodnych, słowem, takich aktywności, które wymagają od nas większego zakresu ruchów i pasek mógłby nas niepotrzebnie krępować. Akcesoria do gopro to także dmuchana bojka, która uniemożliwia zatonięcie kamerki podczas nagrywania w wodzie, mały statyw (tripod), uchwyt na kierownicę roweru, opaska na rękę, opaska na głowę, przyssawka do szyby, różnego rodzaju klipsy, czy niezbędny statyw do selfie. Jeśli zdecydujemy się na zakup całego zestawu z akcesoriami, otrzymujemy zwykle w komplecie wszelkie śruby montażowe, naklejki odblaskowe, gumowe podkładki i inne ważne elementy, a wszystko to zapakowane do specjalnej walizki. Kupowanie każdej z tych rzeczy osobno może kosztować nawet dwa razy więcej.

Wszystkie akcesoria z takich zestawów są kompatybilne z każdym modelem kamerki gopro, jednak warto upewnić się, choćby porównując rodzaj uchwytu widocznego na zdjęciu z uchwytem przy naszym sprzęcie, czy są one odpowiednie. W sprzedaży możemy dostać nawet zestawy zawierające ponad pięćdziesiąt elementów.