Karma dla psa w sporcie

Aktualnie mamy bardzo dużo dyscyplin, w których mogą sprawdzić się właściciele ze swoimi pupilami. Niektóre sporty są aż tak popularne, iż nagrody w nich do zdobycia sięgają kilkuset tysięcy złotych. Można również obstawiać zakłady bukmacherskie na przykład w lure coursingu, czyli wyścigach chartów, które są bardzo elitarnym psim sportem.

Jaka karma będzie odpowiednia dla psa sportowego?

karmy dla psów sportowychDyscyplin sportowych jest bardzo dużo, mamy popularne agility, czy też dog frisbee oraz wspomniane wyścigi psów, która zna każdy. Dodatkowo jest też dog flyball, dog freestyle, dogdance, bardzo popularny dogtrekking, canicross, specjalistyczne szkolenia PT, PTT, MPPT, wypasanie, tropienie sportowe czy też użytkowe, zaprzęgi i wszystkie sporty z nimi związane jak bikejoring, czy też skijoring, następnie sporty siłowe, czyli weight pulling oraz cała użytkowość jak ratownictwo lub psy wojskowe, policyjne, służb celnych a dla psów kochających wodę, także jest coś ekstra, przykładowo – diving dog. Jak można zaobserwować dyscyplin sportowych dla psów jest bardzo dużo, jak to wygląda w kwestii karmy dla psów sportowych. Otóż, rynek oferuje nam pewne specjalistyczne gotowe karmy suche, czy też mokre przeznaczone specjalnie dla psów sportowców. Na co powinniśmy zwrócić uwagę – na pewno będzie to procent mięsa w takiej karmie, musi ona zawierać ponad siedemdziesiąt procent, dodatkowo ważne są warzywa jak również dodatki mineralne i witaminy. Ponadto taka karma z przeznaczeniem dla czworonogów, które narażone są na duży wysiłek musi być dużo bardziej kaloryczny, niż ta przeznaczona dla psów o normalnej aktywności. 

Należy pamiętać, iż karmę podajemy zawsze z wodą, w szczególności jeżeli jest to suchy pokarm. Dodatkowo warto pomyśleć o karmieniu psa w sposób naturalny, czy nieprzetworzonym surowym mięso, co w przypadku psów pracujących i sportowych jest bardzo wskazane.