Koktajle białkowe dla osób ćwiczących

 

Poddając swój organizm znacznym obciążeniom, musimy się dużo lepiej odżywiać. Organizm ludzki w okresie zmożonego wysiłku fizycznego potrzebuje dużo więcej jedzenia. Musi być to jedzenie dobrej jakości. Najlepiej jeśli ułożymy sobie plan dietetyczny i będziemy się do niego stosować. Nie możemy zapomnieć o dostarczaniu wszystkich podstawowych składników odżywczych.

Najlepszy rodzaj białka

białko serwatkowe ze sklepuNa rynku wyróżniamy kilka rodzajów białka w proszku. Białko serwatkowe ze sklepu z suplementami diety dla sportowców idealnie nadaje się jako dodatek do diety. Szacuje się, że osoba regularnie ćwicząca powinna spożywać około dwóch gramów białka na kilogram masy ciała. Z tego wynika, że im więcej ważymy, tym więcej białka musimy spożyć. Spożycie tyle białka ze zwykłego jedzenia nie jest proste, dlatego warto zaopatrzyć się w dodatki w postaci białka w proszku. Z takiego białka możemy robić sobie koktajle, albo dodawać do innych potraw. W ten sposób w łatwy sposób uzupełnimy białko w swoim organizmie. Koktajl białkowy może nam posłużyć jako dodatkowy posiłek. Nie zawsze mamy czas na zjedzenie pełnowartościowego posiłku, a taki koktajl możemy przyrządzić i wypić w ciągu pięciu minut. Jest to bardzo pomocne w dzisiejszym świecie, gdzie tempo życia jest naprawdę bardzo duże. Białko serwatkowe dostępne jest w wielu smakach, więc szybko nam się nie znudzi. Ważność takiego białka po otwarciu jest dość długa, więc możemy kupić kilka smaków i stosować zamiennie.

Kwota jaką musimy poświęcić na kilogramowe opakowanie białka jest dość niska. Takie jedno opakowanie możemy kupić za około siedemdziesiąt złotych. Jedno opakowanie wystarczy nam na około trzydzieści pełnych porcji. Zakupu możemy dokonać w stacjonarnych sklepach z suplementami diety lub zamówić przez internet.