W kolejce do badania wzroku

badanie wzroku

Będąc kiedyś w kolejce do lekarza, usłyszałam rozmowę dwóch starszych pań na temat służby zdrowia. Jak możemy sobie wyobrazić, niemal każdy na nią narzeka. I tak było tym razem. Okulista dziecięcy, do którego chciały się dostać starsze kobiety, przyjmował tylko dzieci. Babcie, które pilnie próbowały się dostać do okulisty, musiały poczekać w długiej kolejce.

Ile kosztuje badanie wzroku?

badanie wzrokuOkulista dziecięcy miał dużą mniejszą kolejkę. Próba konsultacji okulistycznej zakończyła się fiaskiem. Otóż lekarz ten przyjmuje tylko niepełnoletnich pacjentów. Poradnia okulistyczna dla dorosłych była czynna jeszcze tylko przez godzinę, więc starsze kobiety nie były w stanie skorzystać z wizyty. Jeden z pacjentów, który miał już dość tych kobiet, powiedział, że w Bydgoszczy mieści się salon optyczny, w którym można od razu zrobić komputerowe badanie wzroku w Bydgoszczy. Badanie takie nie jest w tych czasach drogie, a i kolejki są dużo mniejsze. Przy okazji w salonie optycznym znajduje się optyk, który jest jednocześnie specjalistą w zakresie wyboru szkieł, jak i doradcą klienta. Starsze kobiety pomyślały, że może to być dobre rozwiązanie, ale nie chcą tracić pieniędzy. Poradnia okulistyczna była przepełniona ludźmi i każdy z nich patrzał się na te kobiety dziwnym wzrokiem.

Ja sama pomyślałam, że ich zachowanie było absurdalne. Przecież okulista dziecięcy nie mógłby im pomóc, ponieważ specjalizuje się w wadach wzroku ludzi młodych. W życiu nie wpadłabym na pomysł, aby w tak perfidny sposób próbować dostać się do lekarza. Wszystko ma przecież swoje granice.