Koperta c6 nadal popularna

koperta c6

Czasy się zmieniają. Technologia idzie naprzód, coraz więcej gadżetów pojawia się na świecie, a ja mam wrażenie, że nie nadążam. Kiedy uczyłam się w liceum, miałam takie przedmioty jak maszynopisanie i biurowość.

Koperta c6 i nauka

koperta c6Uczyłam się na nich pisać na maszynie do pisania i redagować poprawnie pisma biurowe takie jak list, zamówienie, reklamacja. Dowiadywałam się jak poprawnie złożyć pismo, by ktoś, otwierając kopertę, nie uszkodził go. Uczyłam się tego, jakie wymiary ma koperta c6 i jak wygląda koperta b5. Wykładowcy tłumaczyli nam, że w niektórych przypadkach warto kupić droższe, ale za to zdecydowanie mocniejsze koperty bąbelkowe. Dziś pracując w biurze, trzeba umieć nie tylko pisać, ale również obsługiwać pod każdym innym kątem komputer, trzeba wiedzieć jak, działa ksero i umieć zamówić odpowiedni papier do plotera. Przeważnie zupełnie dodatkowo, należy obsłużyć mniej lub bardziej zaawansowany ekspres do kawy, a i zapomniałabym o wszechobecnych telefonach komórkowych. Świat zdecydowanie poszedł do przodu. Technologia się rozwinęła. O maszynach do pisania już dawno wszyscy zapomnieli. Jeśli chodzi o redagowanie pism, mam wrażenie, że również obowiązuje obecnie dowolność formy. Tylko koperty nadal niezmiennie mają swoje miejsce i zadanie w każdym biurze. Koperty się nie zmieniły. Były i są dostępne w różnych formatach. I tak jak dawniej służą do wysyłania listów, przekazywania dokumentów, czy też ich przetrzymywania. Koperty ozdobne, być może obecnie są ładniejsze i bardziej zróżnicowane ze względu na zastosowany papier i wzornictwo. Natomiast koperty biurowe, niezmiennie trwają w swych standardowych formach i ciągle są popularne.

Myślę, że pomimo tego, że technologia dalej idzie naprzód, koperty przetrwają jeszcze lata, zawsze będą potrzebne w biurach, zawsze znajdą się amatorzy pisania listów, a może i romantycy wysyłający swym lubym wiersze na pięknej papeterii i w ozdobnej kopercie.

Więcej informacji http://awo.net.pl