Korporacja a outsourcing kadrowo-płacowy

outsourcing kadrowo-płacowy

Wielkie korporacje i dział kadrowy jest niczym mrowisko. Kadrowy musi się zajmować na prawdę niezliczoną ilością spraw. Zaczynając od całej dokumentacji związanej ze zwolnieniami po mandaty, kwestie benzyny pracowniczej, rachunków firmy. Wszystkim.

Outsourcing kadrowo-płacowy – potrzebny?

outsourcing kadrowo-płacowyJednak wszystko to musi mieć swój porządek. Przede wszystkim sprawy pracownicze. Obliczanie godzin i kwestia wolnego. Ustalanie grafików. W zależności od ilości osób pracujących w firmie, czasami jest to twardy orzech do zgryzienia. Następnie prowadzenie ewidencji. Kolejny aspekt to rachunki firmy. Opłaty wszelkiego rodzaju od prądu, po gaz, po spłaty za wyjścia pracownicze i tego typu sprawy. Kadrowy zajmuje się też zwolnieniami, usprawiedliwieniami i sprawdzaniem na przykład czy każdy pracownik na bieżąco spełnia warunki czyli na przykład czy ma aktualną książeczkę sanepidu. Taka osoba odpowiedzialna jest też za księgowość i za faktury. Składa również wszelkie zamówienia. Do tej osoby idziemy kiedy potrzebujemy pieczątkę, albo kiedy składamy wypowiedzenie. Dlatego powstał fachowy outsourcing kadrowo-płacowy. Dzięki niemu kadrowy ma trochę mniej obowiązków. Są one rozłożone na co najmniej cztery osoby. To dobre rozwiązanie bo obowiązki są wypełnione bardziej rzetelnie i nie ma już aż takiej presji. Kwestia płac czyli również grafików i zwolnień zostają przerzucone. Firma rekrutacyjna przyjmuje więcej osób, bo potrzeba większej ilości ludzi do ogarnięcia tak wielkiej korporacji. Agencja pracy tymczasowej, z którą jest związana korporacja przyjmuje na bieżąco osoby. Jest dość duża rotacja, szczególnie przy zatrudnieniu o umowę dzieło. Dział rekrutacyjny przechodzi właśnie outsourcing pracowniczy bo nie radził sobie do tej pory ze wszystkim. Pracuje tam tylko jedna osoba i nie dawała rady.

Dokumenty były nie uporządkowane, a samo biuro wyglądało jak po przejściu burzy. Potrzeba też większej ilości pracowników sprzątających. To niezwykle istotne, bo kiedy jest bałagan w firmie, traci na wizerunku. Agencja pracy tymczasowej otworzyła trzy wakaty.