Koryta, kable i gniazda ? sklep teletechniczny

Sklep teletechniczny, jak sama nazwa wskazuje, powinien mieć w swojej ofercie urządzenia i akcesoria z zakresu telekomunikacji, elektroniki, nowych technologii. Znajdziemy tam przedmioty przydane w naszych domach, sklepach, czy firmach specjalistycznych. Dzięki nim możemy korzystać z internetu, telewizji, czy telefonów analogowych.

Gniazdo keystone potrzebne do podłączeń sieci

kabel światłowodowyZ pewnością jedną z bardziej przydatnych rzeczy jakie tam znajdziemy są gniazda marki keystone. Te gniazda służą do podłączeń kabli telekomunikacyjnych, takich jak kable sieci internetowej. Mają one małe wejścia, dopasowane do zakończeń kabli światłowodowych. Wspomniane kable są niezmiernie przydatne w dzisiejszym świecie, ponieważ to nim zawdzięczamy szybkie przesyłanie danych, stosowane w telewizji kablowej, internecie, czy telefonii. Innym rodzaje kabla stosowanym w telefonach analogowych, czy w lokalnych sieciach komputerowych jest kabel skrętka. Jak sama nazwa wskazuje ma on skręcone złącza, co ma zapobiegać zakłóceniom podczas przesyłania danych. Obecnie kabel skrętka jest coraz rzadziej używany i zostaje wyparty przez kabel światłowodowy. Również jednym z zapominanych rozwiązań jest gniazdo rj45 służące do podłączania modemów. Używając w domu wielu kabli często chcemy je jakoś ukryć, zamaskować, albo chociaż ładnie ułożyć, żeby nam nie przeszkadzały. Do tego służy koryto kablowe. Jest to rodzaj listwy, gdzie kładzie się kable i mocuje w dowolnym miejscu, na ścianie, podłodze czy suficie.

Są także koryta nie do montowania, które po prostu zbierają kable i można je położyć na ziemi. Koryta i maskownice najczęściej są wykonane z metalu(do montażu) lub tworzywa sztucznego. Można je znaleźć w różnych kolorach, najczęściej w uniwersalnych odcieniach, jak szary czy czarny.

Najnowsze informacje na intercom24.pl