Korzystamy z trwałych fug epoksydowych

Dostępne na rynku fugi epoksydowe mogą mieć różnorodne zastosowania, również takie mniej typowe. Jednym z nich jest zastosowanie do ogrzewania podłogowego, jak również do spoinowania płytek kamiennych czy szklanych. Należy jednak pamiętać, że nie powinno się ich stosować na tarasach czy na balkonach ze względu na brak paroprzepuszczalności. Jakie parametry wyróżniają fugę epoksydową w porównaniu do tradycyjnej fugi cementowej?

Zalety wykorzystania fug epoksydowych

mapei fugi epoksydoweW czasie wyboru odpowiedniego rodzaju fug, warto przeanalizować dokładniej ich właściwości. Do najważniejszych zalet fug żywicznych, czyli inaczej epoksydowych, zalicza się absorpcję pary wodnej, grzybów, a także różnorodnych zabrudzeń. Jeżeli jest nam znana marka mapei fugi epoksydowe są dobrym wyborem. W czasie montażu fug epoksydowych należy dokładnie stosować się do zaleceń podanych przez producenta. Taka fuga zasycha w ciągu około 30 minut, dlatego materiał niemal od razu nakładać na konkretną powierzchnię. Prace montażowe dodatkowo powinny być wykonywane z dużą precyzją, ponieważ taka zaprawa jest ciężka do usunięcia. Warto także wyposażyć się w niezbędne akcesoria, które będą mogły ułatwiać likwidację zbędnych płytek, jak na przykład zmywacz do fug epoksydowych, szlifierka kątowa czy opalarka elektryczna. Rozwiązanie to budzi coraz większe zainteresowanie z powodu użytecznych właściwości. I choć wciąż wiele osób wybiera fugi cementowe ze względu na niską cenę, często jest to tylko pozorna oszczędność.

Do najistotniejszych zalet fug epoksydowych należy zaliczyć odporność na działanie wilgoci, zagrzybienia, a nawet bakterii. Dodatkowo ważny jest wysoki poziom wytrzymałości takich fug, angażująca kolorystyka oraz mocne właściwości klejące. Należy jednak pamiętać, że do uzyskania odpowiednich efektów konieczny jest montaż wykonywany przez specjalistów, którzy posiadają nie tylko umiejętności, ale jednocześnie specjalistyczną wiedzę.