Koszty montażu automatyki do bramy garażowej

Czy można zwykłą bramę garażową przerobić na taką automatyczną, którą będzie się otwierać z pilota? Jest taka możliwość i każdy może taką modyfikację bramy przeprowadzić samodzielnie. Można również zamówić nową bramę, która zostanie zamontowana wraz z odpowiednią automatyką. Jednakże w większości przypadków o wiele bardziej opłacalna jest samodzielna przeróbka bramy.

Ile kosztuje przerobieni zwykłej bramy na automatyczną?

automatyka do bram garażowychBez względu na to jaką bramę mamy w garażu to i tak możemy ją przerobić na taką, którą można otwierać za pomocą pilota. Wystarczy w tym celu zakupić odpowiednią automatykę, którą trzeba dopasować do bramy. I nie ma w tym wypadku znaczenia czy brama jest otwierana na skrzydła czy jest rolowana na specjalnych prowadnicach. Każda brama garażowa może się otwierać automatycznie, ale wymaga to zainstalowania sterowanych pilotem siłowników. A ile kosztuje taka automatyka do bram garażowych? Otóż wbrew pozorom naprawdę niewiele. Najprostszy mechanizm do bramy kosztuje około półtora tysiąca złotych. Im bardziej zaawansowana technologia i im cięższa brama tym droższa jest do niej automatyka. Za dwa tysiące złotych kupimy automat do większości bram, jakich używa się w garażach. Jeśli ktoś posiada więcej niż jeden garaż to może sobie wszystko skonfigurować w taki sposób, żeby wszystkimi bramami sterować za pomocą jednego pilota. A to wiele ułatwia zwłaszcza gdy można takim pilotem otwierać też bramę wjazdową.

Przerabiając zwykłą bramę na automatyczną samodzielnie można sporo zaoszczędzić na kosztach robocizny. Bo za automatykę i tak trzeba zapłacić tyle ile jest warta. Przy niedużym garażu wystarczy półtora tysiąca złotych, żeby zamontować do bramy siłowniki i zamienić zwykłą bramę na taką nowoczesną, którą można sterować ze specjalnego pilota.