Kto potrzebuje ubrań antystatycznych?

Istnieją takie miejsca pracy, w których nawet najmniejsza iskra może stanowić ogromne zagrożenie dla osób, które tam pracują, a także dla wartej miliony złotych aparatury. Jest to nie tylko stacja paliw, ale też wszelkie zakłady produkcyjne, rafinerie oraz magazyny paliw i ropy, a także znacznie więcej miejsc, w których trzeba na to uważać.

Czy ubrania antystatyczne zapewniają bezpieczeństwo?

Wszyscy ze szkoły powinniśmy pamiętać, że na niektórych powierzchniach zbierają się ładunki elektryczne. Na pewno każdy z nas wiele razy doświadczył takiego zjawiska, że dotknął metalowej rzeczy i z jego ciała, a szczególnie wełnianego ubrania, przeskoczyła niewielka iskra. Taka rzecz jest najwyżej nieprzyjemna w życiu codziennym, ale czasem może być bardzo niebezpieczna w życiu zawodowym. Tak się może stać na przykład wtedy, gdy mamy do czynienia z łatwopalnymi oparami, jak chociażby ma to miejsce na stacjach benzynowych. Wówczas musimy posiadać odpowiednie ubranie antystatyczne. Zostało ono wykonane w taki sposób, aby skutecznie rozpraszać ładunki elektrostatyczne, które mogłyby się zbierać na naszych ciałach i prowadzić do wybuchu paliwa lub jego zapłonu, co jest wyjątkowo niebezpiecznym i groźnym zjawiskiem. Ochrona pracowników przed nim jest wyjątkowo ważna w zakładach chemicznych oraz petrochemicznych, których działa wiele na terenie naszego kraju.

Na szczęście w wielu hurtowniach, które oferują sprzęt oraz ciuchy BHP można spotkać też takie ubrania. To ważne, aby je stosować i nie stwarzać niepotrzebnego zagrożenia dla osób oraz miejsc, w których pracujemy. Wiele wypadków nie wydarzyło się właśnie dzięki temu, że pracodawca zastosował się do odpowiednich procedur i przekazał tego typu ciuchy swoim pracownikom, którzy byli narażeni.

Więcej informacji znajdziesz na stronie www.ambermarine.pl!