Kupno, a wynajem – szalunki

 

Podczas wznoszenia różnego typu budowli wykorzystywanych jest mnóstwo rozwiązań pomagających uzyskać oczekiwany efekt. Jednym z nich jest szalowanie, zwane również deskowaniem. To właśnie dzięki wykorzystaniu tymczasowych konstrukcji możliwe jest nadanie odpowiedniego kształtu danej budowli. Stojąc przed tym etapem bardzo często zastanawiamy się jednak czy szalunki zakupić, czy też skorzystać z możliwości wynajmu. 

Czy wypożyczenie szalunków jest opłacalne?

wynajem szalunkówProblem uzyskania szalunków warto rozwiązać zadając sobie pytanie czy elementy te będą potrzebne jednorazowo, czy też odnajdą zastosowanie na wielu budowach. Jeśli posiadamy firmę budowlaną znacznie korzystniejszym rozwiązaniem będą własne szalunki. Z kolei w przypadku pojedynczej budowy wynajem szalunków będzie zdecydowanie bardziej opłacalny pod względem finansowym. Tym bardziej, że lista firm zajmujących się wypożyczaniem sprzętu budowlanego stale się powiększa. Kiedy wykorzystywane są więc szalunki? Swoje zastosowanie odnajdują niemal wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z konstrukcjami betonowymi bądź żelbetonowymi. Ułatwiają stworzenie podjazdów, fundamentów czy ogrodzenia. Spotkamy je niemal na każdej budowie. W zależności od zastosowania możemy wyróżnić podział na szalunki stropowe, do wykopów oraz ścienne. Każdy z tych rodzajów ma także swój własny wewnętrzny podział. Decydując się na wypożyczenie szalunków musimy więc mieć jasno sprecyzowane plany co do konstrukcji, która ma powstać przy ich użyciu.

W ofercie firm zajmujących się wypożyczaniem szalunków napotkamy zarówno lekkie, średnie, jak i ciężki. Dzięki temu możesz idealnie dopasować oferowane rozwiązania do pracy jaka Cię czeka na placu budowy. Możliwość wynajmu sprawia, że możemy wiele zaoszczędzić rezygnując z zakupu tych elementów.