Kurs języka angielskiego przez internet ? tak czy nie?

szkoła je?zykowa

Nowości odnośnie szkolnictwa są przyjmowane różnie. Jedni się cieszą, że prowadzane są nowe technologie, dzięki czemu nauczanie staje się nowoczesne, przyjemniejsze czy ciekawsze. Inni jednak podchodzą do tego sceptycznie i wolą tradycyjne metody, a nie silenie się na oryginalność.

Szkoła je?zykowa w internecie?

szkoła je?zykowaJedną z takich nowych metod, jest kurs języka angielskiego przez internet. Na czym polega takie nauczanie? Może to być nauka przez skype, czyli rozmawiamy z wykładowcą za pomocą tego komunikatora. Możemy też drogą mailową dostawać zadania do wykonania, rozwiązywać testy, czy też czytać różne teksty. W ten sposób angielski staje się dla nas czymś zrozumiałym, i bez wychodzenia z domu możemy się go nauczyć. Czy jednak faktycznie tak jest? Czy szkoła językowa potrafi nauczyć języka przez internet? To na pewno zależy do tego jaki jest program nauczania, i od poziomu nauczycieli. Na pewno osoby zdeterminowane i chętne do nauki, jeśli spotkają osoby z pasją do nauczania, które wiedzą co robią to na pewno poradzą sobie z takim wyzwaniem. Będzie to dla nich coś wygodnego, i przyjemnego. Jednak osoby bardziej leniwe nie skorzystają na takich kursach, bo nie maja motywacji żeby ruszyć do ćwiczeń. Tak przynajmniej muszą dojechać do szkoły językowej, więc muszą się wysilić. Szkoła języków obcych bywa położona w centrum Katowic i nie każdemu będzie pasowało tam dojeżdżać.

Wtedy na pewno oferta internetowa będzie do nich trafiać. Zatem jak widać wygoda nie oznacza, ze coś jest dobrego. Taki kurs języka angielskiego przez internet może okazać się wydaniem pieniędzy w błoto. Warto jest to przemyśleć przed wyborem.