Lasery krzyżowe ze statywem

W niektórych branżach bardzo ważne jest to by podczas prac utrzymywać odpowiednie położenie różnych przedmiotów. W szczególności tyczy się to branży budowlanej czy stolarskiej gdzie kluczowe jest „złapanie” poziomu czy pionu podczas wykonywania różnych czynności. Większość osób pewnie od razu pomyślała, że do tego celu używa się poziomicy. Otóż są obecnie dostępne nieco bardziej zaawansowane rozwiązania.

Nowoczesne lasery zamiast poziomic

laser krzyżowy ze statywemNa dzień dzisiejszy większość budowlańców korzysta w swojej pracy z klasycznych poziomic. Znajdują się w nich małe komory z wodą i pęcherzem powietrza dzięki któremu jesteśmy w stanie ocenić czy robiona przez nas wylewka jest idealnie równa. Stosowanie poziomic niekiedy jednak potrafi dostarczyć sporo nerwów bowiem często musimy wyznaczyć poziom w takim miejscu gdzie nie ma szans na ułożenie poziomicy. Rozwiązaniem mogą być tutaj nowoczesne poziomice oparte o promienie lasera. Szczególnie dużym uznaniem w ostatnim czasie cieszy się laser krzyżowy ze statywem. Chcąc wyznaczyć poziom w pomieszczeniu wystarczy taki laser ustawić w centralnym punkcie oraz uruchomić urządzenie. W takich laserach znajduje się generator wiązki świetlnej oraz oczywiście głowica przytwierdzona do silniczka elektrycznego. Pod wpływem szybkich obrotów mamy wrażenie jakby laser świecił punktowo w danym miejscu. Tym samym na skutek obrotów tworzy się jasna i wyraźna linia, która pokazuje nam poziom.

Na chwilę obecną omawiany powyżej laser będący doskonałą alternatywą dla poziomic możemy zakupić w wielu miejscach. Od jakiegoś czasu produkt ten dostępny jest w marketach budowlanych gdzie jednak bardzo szybko znika on z półek. Chcąc mieć pewność, że z powodzeniem zakupimy taki produkt warto zastanowić się nad zamówieniem go drogą elektroniczną.