Lepsza organizacja dzięki kolorowym tablicom korkowym

Do niedawna byłam dosyć niezorganizowaną osobą. Pomimo tego, że mój dzień nie był wyjątkowo zapchany planami, to i tak często nie starczało mi na coś czasu. Dlatego postanowiłam to zmienić i poczytać o tym, co zrobić, aby wydajniej mi się pracowało. Okazało się, że do tego celu wystarczy mieć tablicę korkową.

Pomocne kolorowe tablice korkowe 

mała tablica korkowa kolorowaPrzez większość życia żyłam chwilą, ale to się zmieniło, kiedy znalazłam pracę podczas studiowania. Nie miałam zbyt dużo obowiązków, ale i tak posiadałam problem ze zorganizowaniem sobie czasu tym bardziej, że moja praca była stacjonarna, więc sama musiałam znaleźć sobie dogodny czas w środku dnia. Zaczęłam czytać artykuły na temat tego, jak lepiej rozdysponować czas w ciągu dnia i znalazłam w nich jedno sprytne  rozwiązanie, które u mnie idealnie zdało egzamin. Tym rozwiązaniem była mała tablica korkowa kolorowa, ale po tygodniu dołączyła do niej druga. Dlaczego? Nad biurkiem zawiesiłam sobie dwie takie tablice. Jedna z nich miała kolor zielony, a druga czerwony i to na nich zaczęłam umieszczać swoje plany. Te priorytetowe wisiały na tablicy czerwonej, a te niewymagające terminu na już, na zielonej. Zauważyłam, że tablica działa na mnie lepiej niż przypomnienia w telefonie. Mogłam sobie na niej rozłożyć w dowolnej konfiguracji wszystkie plany tak, aby całość była przejrzysta.Z czasem korzystając z faktu, że są to tablice korkowe zaczęłam je nieco ozdabiać. Czasami przypinałam do nich zdjęcia, innym razem inspirujące cytaty lub po prostu estetyczne grafiki.

Ten zabieg sprawił, że tablice przestały wyglądać, jak w biurze, a wszystkie zadania, nawet te najbardziej stresujące przestały się wydawać aż tak straszne. Tablice obecnie stanowią stały element wystroju mojego pokoju i dziś nie wyobrażam sobie, że mogłabym zorganizować odpowiednio swój czas bez ich udziału.