Mocne zlewy z granitu

 

Granit wielu z nas kojarzy się głównie z blatami kuchennymi czy też z nagrobkami. Kamień ten słynie bowiem ze swojego pięknego wyglądu połączonego z bardzo dużą wytrzymałością. Warto jednak wiedzieć, że ostatnimi czasy z granitu produkowane są również zlewy kuchenne. Wraz z blatem granitowym mogą one tworzyć doskonałe połączenie, dzięki któremu nasza kuchnia będzie wyglądała świetnie.

Sprawdzone zlewy kuchenne

granitowy zlew kuchennyGranitowe zlewozmywaki swoją wielką popularność zaczęły zdobywać dopiero parę lat temu. Wcześniej nie było bowiem dostępnej takiej technologii, która pozwoliłaby na takie obrobienie granitu by powstał z niego zlewozmywak. Obecnie granitowy zlew kuchenny jest obecny w wielu polskich domach i doskonale się tam spisuje. W przeszłości do zlewozmywaków nie przykładano zbyt dużej wagi ponieważ te elementy wyposażenia występowały jedynie w wersjach blaszanych. Nie mieliśmy więc dużego wyboru jeśli chodziło o zakup zlewozmywaka. Z biegiem lat gdy w sprzedaży pojawiły się zlewozmywaki kuchenne z granitu to nikt już nie chciał inwestować w starsze rozwiązania. Granit jest kamieniem niezwykle odpornym na różne czynniki. Bez obaw możemy coś upuścić w naszym zlewie czy też postawić gorące naczynia. Na powierzchni granitu nie pojawi się z pewnością żadna skaza. O wytrzymałości granitu może świadczyć również ten fakt, że producenci oferują niekiedy nawet dożywotnią gwarancję na swoje produkty.

Jako jedyny minus zlewów z granitu możemy wymienić ich wagę. Nie da się jednak ukryć, że granit jest kamieniem dość ciężkim. Jednak jest to jedyna wada granitu, która i tak nie wpływa na całokształt. Zamontowanie zlewu granitowego nie jest zbyt trudne i często majsterkowicze samodzielnie sobie z tym radzą. Jeśli jednak chcemy mieć pewność, że zlew jest zamontowany prawidłowo to możemy wezwać specjalistów.