Modne i wygodne meble ze skrzynek

Recykling i styl industrialny są obecnie bardzo modne, nic więc dziwnego, że meble, które obecnie cieszą się coraz większą popularnością do niedawna spotkałyby się wyłącznie z dezaprobatą. Nikt szanujący się nie wstawiłby do salonu mebli z drewnianych skrzynek… Ale czasy się zmieniły.

Jakie meble robi się ze skrzynek?

meble ze skrzynek do salonuProste drewniane skrzynki mają w sobie, wbrew pozorom, sporo surowego uroku. Odpowiednio ze sobą zestawione, wygładzone dla bezpieczeństwa i komfortu użytkowania, oraz zabezpieczone lakierem lub farbą lub lakierem mogą się prezentować co najmniej interesująco. Jeśli do tego posiadają na bokach stemple czy pieczątki pozostałe po transporcie, to tym lepiej, takie meble są jeszcze ciekawsze i lepiej się sprzedają. W zależności od wybranej techniki obrobienia i połączenia ze sobą skrzynek, można uzyskać meble mniej i bardziej wyrafinowane. Najczęściej meble ze skrzynek do salonu czy innego pomieszczenia, jak sypialnia, pokój młodzieżowy czy nawet łazienka, to różnego typu regały i półki, jak również stoliki, czy też taborety i schowki na drobiazgi. Jako dodatki mające istotny wpływ na efekt końcowy recyklingowanego mebla wybierane są na przykład grube kawałki liny, tworzące wygodne uchwyty. Ciemna farba nadaje klasy oszlifowanemu gładko materiałowi, a lakier daje mu połysk. Jeśli zależy nam na eleganckim mebelku, można pomyśleć o doborze dobrego lakieru i znaleźć jakieś ciekawe nóżki dla mebla czy też wsporniki dla półki. Dzięki temu całość nabierze bardzo interesującego i niepowtarzalnego charakteru.

Pomalowane na biało wpasują się za to w styl prowansalski lub shabby chic, szczególnie jeśli połączy się je z delikatną koronkową serwetą czy też kolorową miękką poduszką. Dla typowego stylu industrialnego nie trzeba myśleć o zmianie koloru, ten oryginalny sprawdzi się znakomicie.

Zapisz