Jak mój uczeń opowiadał o profilach aluminiowych

Profile aluminiowe

Postanowiłem nieco zmienić formułę spotkań w mojej klasie. Postanowiłem tym razem przenieść prezentacje nie na gości, a na moich uczniów. Nowy rok, nowe zasady, dobra zmiana. Niech się też nauczą występować publicznie, to dla nich będzie nowość. Zgłosił się Maciek, którego tata ma firmę budowlaną.

Profile aluminiowe ciekawym tematem

Profile aluminioweStwierdził, że interesuje go metalurgia i o niej będzie opowiadał. Obawiając się zbyt wielkiego i rozwlekłego elaboratu, ustaliłem z nim, że skupiamy się na aluminium profile i zastosowaniach w budownictwie. Maciek ochoczo przystał na tę propozycję i poprosił aby zajęcia odbyły się w terenie. Zgodziłem się i pojechaliśmy na budowę. Tam Maciek pokazał nam jak się wyróżnia poszczególne profile aluminiowe, wyróżniał je ze względu na kształt przekroju, co wiąże się z kształtem, a ten z literą jaką może sugerować ten kształt. Całkiem jasne, profil aluminiowy wydał się nam bardzo prosty do zapamiętania, mimo, ze miał wiele odmian. Szczęśliwie wszystkie profile aluminiowe znajdowały się na placu budowy. Każdy profil aluminiowy był albo już zamontowany, albo stał oparty o ścianę czekając na swoją kolej. Fascynacja z jaką o nich opowiadał, pozwalała na wzrost entuzjazmu w słuchaczach wykładu. Maciek wziął do ręki kątownik aluminiowy i również zaczął o nim nieco opowiadać. Podszedł do urządzenia i zaczął ciąć ten kątownik aluminiowy. Nie powiem, trochę zbladłem, bo jakby mu się coś stało na mojej lekcji, to nawet sobie tego nie wyobrażam.

W każdym razie, okazało się, że na tych urządzeniach zna się wyśmienicie. Raz dwa i kątownik aluminiowy był już pocięty na wiele równych części. Jako pamiątkę ze zwiedzania podarował nam ten kątownik aluminiowy. Fajnie, naprawdę bardzo pouczające spotkanie z naszym uczniem. Tatuś był z niego zadowolony.

Czytaj więcej na: aluflam-extrusion.com