Moje korzystanie z pomocnych usług transportowych

Wiele osób pyta mnie czy warto jest korzystać z usług zewnętrznych firm. Odpowiadam im zawsze tak samo – jeśli czegoś naprawdę mocno potrzebujemy, a nie jesteśmy w stanie zrobić tego sami, to chcąc nie chcąc musimy skorzystać z firmy zewnętrznej.

Wytłumaczę na przykładzie pomocnych usług transportowych

pomocne usługi transportoweJeśli posiadam firmę transportową, to w większości przypadków sam zajmuję się transportem. Jeśli jednak jest możliwość przyjęcia zlecenia na dziesięć przewozów mrożonek, do których mam odpowiednią naczepę, i jednego płynu, do którego nie mam naczepy, to mam dwa wyjścia. Albo odrzucam całą ofertę stwierdzając, że nie mam jak raz przewieźć płynu, albo przyjmuję ofertę, zarabiam na dziesięciu przejazdach z mrożonkami, zaś transport płynu zlecam innej firmie. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie – pozwala zarobić mi w sytuacji, w której normalnie musiałbym odrzucić całe zlecenie. Osobiście cenię sobie pomocne usługi transportowe – to tylko jeden z przykładów, jak firma tego typu pozwoliła mi na przyjęcie zlecenia, do którego nie miałem odpowiedniego rodzaju naczepy. Oczywiście istnieje bardzo wiele innych sytuacji, w których tego typu firmy są bardzo przydatne dla innych firm, oraz pojedynczych klientów. W końcu nie każdy kto chce coś jednorazowo przewieźć musi zaraz kupować ciężarówkę. Zamiast tego znacznie lepiej jest wynająć kogoś, kto zrobi to nie tylko taniej, ale i lepiej niż w przypadku, w którym my mielibyśmy się za to zabrać. W przypadku regularnych i częstych transportów warto jest się już jednak zaopatrzyć w porządną ciężarówkę i zatrudnić dobrego kierowcę.

Korzystanie z usług innych firm nie jest niczym złym ani negatywnym. Pozwala to na obniżanie naszych własnych kosztów oraz sprawia, że inni ludzie też mają pracę. Sytuacja ta nie ma prawie żadnych odczuwalnych przez nas minusów.