Montaż przyczepki do samochodu

Dane, o których nie każdy wie.

Montaż przyczepki do samochodu

W sytuacji kiedy musimy przewieźć na przykład ciężką i dużą maszynę, a nie posiadamy busa, uratować nas może przyczepka. Jednak aby przewóz maszyny był bezpieczny należy dowiedzieć się czy nasza przyczepka udźwignie ciężar. Jeśli przyczepka będzie w stanie udźwignąć ciężar maszyny, trzeba tylko zamontować ją do samochodu.

Jak zamontować przyczepkę?

zaczep do przyczepkiNiezbędnym elementem do zamontowania przyczepki jest hak samochodowy. Niemal każdy samochód posiada z tyłu hak, jednak zdarzają się samochody, w których haków brakuje. Jeśli w naszym samochodzie nie ma haka, może to skomplikować sprawę. Jednak jest wyjście z takiej sytuacji. Otóż można samemu zamontować hak. Można kupić go w sklepie motoryzacyjnym lub przez internet. Nie jest to duży koszt, z reguły w granicach kilkudziesięciu złotych. Montaż haka nie powinien sprawić problemu, ponieważ przykręca się go jedynie do belki tylnej samochodu. Kiedy robimy to samodzielnie, musimy być ostrożni i pewni, że po przykręceniu, hak nie odpadnie ani się nie poluzuje. Jest to bardzo istotne, w przeciwnym wypadku. przyczepka może odczepić się od haka lub hak może odczepić się od belki samochodu. Jeśli nie chcemy tego robić sami, bo po prostu nie umiemy, możemy udać się do fachowców, którzy zaczep do przyczepki zamontują profesjonalnie lecz będzie nas to odpowiednio więcej kosztować. Kiedy już nasz hak będzie przymocowany do samochodu, można zamontować do niego przyczepkę, a to już jest bardzo łatwe.

Przy montażu przyczepki do haka, wystarczy nałożyć dyszę przyczepki na hak, odpowiednio zabezpieczyć dyszę przed odczepieniem i można przenieść ciężką maszynę na przyczepkę. Przed wyruszeniem w daleką drogę warto sprawdzić czy opony przyczepki są odpowiednio napompowane, żeby uniknąć ich przebicia podczas drogi.