Motocykl nie jest wieczny-dbajmy o jego części

To jest prawda znana chyba każdemu z nas, że motocykle nie są niestety wieczne, choć z drugiej strony starzeją się dużo wolniej niż samochody. Ktoś może zadać pytanie, dlaczego tak właśnie jest? To fakt, że po motocyklu nie widać aż tak wieku, jest dłużej sprawny, dłużej nam służy, ale przede wszystkim jego wartość rynkowa jest dużo większa, aniżeli samochodu w jego wieku. Do tego możemy dodać jeszcze fakt, że proporcjonalnie ta jego wartość wolniej spada, aniżeli w przypadku samochodu, ale to znowu nie znaczy, że nie trzeba o niego również dbać i w niego inwestować.

O motocykl trzeba dbać i wymieniać mu części

części do motocykliPamiętajmy, że motocykl to też maszyna, także się zużywa i także trzeba o niego regularnie dbać, regularnie robić mu przeglądy, itp. Dlaczego zatem panuje opinia, że motocykl jest bardziej długowieczny? Otóż dlatego, że po prostu mniej nim jeździmy. Staramy się nie jeździć w deszczu, porą zimową również jest odstawiany na bok i spokojnie czeka sobie na kolejny sezon. Dodatkowo dodajmy fakt, że częściej naprawiamy go na bieżąco. Może części do motocykli niekoniecznie są jakoś specjalnie dużo tańsze, ale z pewnością jest ich mniej. To wszystko, taki ogólny całokształt sprawia, że o motocyklach krąży opinia długowiecznych. To prawda, że jak ktoś lubi jazdę motocyklem, to jak najbardziej warto skorzystać z tego naszego hobby i jeździć motocyklem, bo tylko na tym zyskamy, na pewno nie stracimy.

Podczas jazdy motocyklem zyskujemy czas, bo unikamy korków, zyskujemy na wielu innych kwestiach. Motocykl długo utrzymuje swoją wartość, do tego zaparkujemy go praktycznie wszędzie. Możemy uniknąć dzięki niemu wielu problemów. Choćby i cena przeglądu, czy ubezpieczenia jest stosunkowo dużo mniejsza. Pamiętajmy jednak, że motocykl nie jest niestety całoroczny.