Na co zwrócić uwagę podczas wyboru mieszkania?

 

Po ponad dwudziestu latach mieszkania w rodzinnym domu doszłam do wniosku, że czas się przeprowadzić i znaleźć sobie własne lokum. Mimo że bardzo dobrze żyło mi się z rodziną, czułam, że nadszedł już moment, w którym powinnam bardziej się usamodzielnić. Dlatego stanęłam przed dość trudnym wyzwaniem, jakim było znalezienie mieszkania. Choć początkowo myślałam, że nie będzie to zbyt skomplikowane, szybko odkryłam, jak bardzo się myliłam.

Jak znaleźć nowe i tanie mieszkanie?

nowe tanie mieszkania w rzeszowieSwoje poszukiwania zaczęłam od przeglądania różnych stron internetowych z ogłoszeniami. Chciałam zamieszkać w większym mieście, ale nie spodziewałam się, że nieruchomości bywają tam wynajmowane lub sprzedawane w ciągu zaledwie jednego dnia. Nie dało się ukryć, że nowe tanie mieszkania w rzeszowie były rozchwytywane w szalenie szybkim tempie. Z tego powodu postanowiłam wstawać codziennie rano i rozpoczynać dzień od przeglądania ogłoszeń oraz dzwonienia do właścicieli w celu umówienia się na oglądanie lokalu. Kiedy w końcu udało mi się dodzwonić do kilku osób, starałam się zawsze być pierwszą zainteresowaną, która przyjedzie, żeby obejrzeć mieszkanie. Po dotarciu na miejsce dokładnie przyglądałam się najważniejszym dla mnie rzeczom. Zwracałam uwagę, czy w mieszkaniu nie ma żadnej wilgoci albo pleśni. Poza tym sprawdzałam też, czy okna są szczelne, żeby nie zamarzać podczas zimy. Gdy skontrolowałam już wszystkie szczegóły i uznawałam, że dana nieruchomość mi się podoba, bardzo dokładnie czytałam umowę najmu lub kupna. Podczas moich poszukiwań trafiłam na kilku mniej uczciwych właścicieli, dlatego byłam trochę wyczulona na tego typu dokumenty.

Znalezienie idealnej nieruchomości w większym mieście często jest bardzo pracochłonne i warto o tym pamiętać przed rozpoczęciem poszukiwań. Kiedy rozglądałam się za moim pierwszym, własnym mieszkaniem, wzięłam kilka dni wolnego w pracy, żeby bez żadnego problemu umówić się na oglądanie, podpisanie umowy czy po prostu zyskać czas na przeprowadzkę. Mimo że było to trudne zadanie, cieszę się, że udało mi się znaleźć nowy kąt.