Nagranie filmu promującego miasto

W urzędzie praca początkowo nie do końca mi odpowiadała, ponieważ ciągle siedziałam w biurze i zajmowałam się papierami. Potrzebowałam jakiegoś interesującego zajęcia, by móc rozwinąć skrzydła. Sama postanowiłam więc podsunąć pomysł kierownikowi, który ku mojemu zadowoleniu zaakceptował.

Zlecenie filmowania miasta doświadczonemu kamerzyście

filmowanie w LublinieWpadłam na pomysł, by wypromować miasto. Dzięki temu miałam zachęcić przedsiębiorców do inwestowania w Lublinie a młodzież, żeby wybierała studia właśnie w tym mieście. Musiałam się zabrać do tego odpowiedzialnie, bo temat był ważny. Wiedziałam od razu, że krótki film promujący Lublin sprawdzi się najlepiej. Nie znałam nikogo, komu mogłabym zlecić filmowanie w Lublinie i potrzebowałam pomocy osoby z doświadczeniem. Kamerzystę znalazłam szybko i od razu podpisałam z nim umowę o dzieło. Dzięki temu miałam spokojną głowę o film promocyjny. W mieście z człowiekiem, który miał je filmować spędziłam sporo czasu. Wskazywałam mu różne miejsca, które warte były sfilmowania. Na koniec miał z tego wszystkiego powstać jeden, kilkuminutowy film promocyjny. Kamerzysta znał się na filmowaniu i wiedział też w jaki sposób pracować, żeby wszystko wyglądało profesjonalnie. Byłam spokojna o jakość nagranego a później przerobionego filmu, ponieważ człowiek, z którym współpracowałam też mi dawał wiele wskazówek. W końcu filmowaniem zajmował się od prawie dziesięciu lat. Ostatecznie udało się nagrać bardzo profesjonalny film promujący Lublin.

Moja inicjatywa przyniosła spore korzyści. Nie tylko dla gospodarki, bo pojawiło się wielu nowych przedsiębiorców, ale też dla edukacji. Na uczelnie zapisywało się więcej studentów z innych miast. Uważałam, że odniosłam ogromny sukces, który był na skalę całego miasta.