Nowoczesne grzejniki konwektorowe

 

Osoby korzystające z ogrzewania centralnego, z pewnością doświadczyły kiedyś awarii, w wyniku której pozostali bez ogrzewania. W sezonie grzewczym może to być spory kłopot, dlatego warto się wyposażyć w przenośny grzejnik na taką sytuację.

Ile kosztuje grzejnik konwektorowy?

grzejniki konwektoroweWizja braku ogrzewania, kiedy na zewnątrz panuje mróz nie napawa optymizmem, szczególnie jeżeli mamy małe dzieci. Krótka przerwa w dostawie ciepła nie jest groźna, ale kilkudniowa może być niemożliwa do przetrzymania. Właśnie na taką okoliczność warto zakupić grzejniki konwektorowe, które mogą służyć jako alternatywne źródło ciepła. Są to przeważnie kompaktowe i przenośne urządzenia grzewcze, które sprawdzą się w salonie, sypialni, kuchni czy nawet w łazience. Dostępne są grzejniki z kółkami lub nóżkami, albo specjalnymi uchwytami do mocowania na ścianie. Przy jego ustawianiu, warto pamiętać o kilku zasadach, dotyczących miejsca, w jakim mogą stać. Przede wszystkim z zachowaniem odpowiedniej odległości od ścian i podłóg, jeżeli go będziemy wieszali. Wolno stojące grzejniki muszą jedynie stać w odpowiedniej odległości od innych przedmiotów, aby nie powodować ich nagrzewania. Ogrzewanie elektryczne jest jednym z najbezpieczniejszych, dlatego też jest takie popularne. Ceny grzejników konwektorowych zaczynają się już od około stu złotych, więc nie są to duże koszty. Mają one możliwość regulacji temperatury, wyłącznik czasowy, a także czujnik chroniący przed przegrzaniem urządzenia, który automatycznie odcina dopływ prądu.

Ze względu na swoje cechy, grzejniki elektryczne są często wybierane jako zapasowe źródło ciepła lub służą do ogrzewania małych pomieszczeń. Ich zastosowanie jest bardzo szerokie, a obsługa prosta i szybka. Natomiast ich wygląd jest klasyczny, więc będą pasować do każdego pomieszczenia.

Grzejniki w korzystnych cenach znaleźć można na: https://www.jaga.com.pl/